Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Залізничний вокзал

Про локацію

Залізничний вокзал – один із найголовніших транспортних вузлів Херсонщини. Будівля вокзалу – відома архітектурна споруда.

 

Історія:

Херсон – одне з найпрекрасніших міст України. Воно має цікаву історію, та давні традиції. Знайомство з Херсоном, як і у більшості міст, починається з вокзалу.

Прокладання залізниць із промислових центрів країни до великих портових міст Одеси та Миколаєва у другій половині XVIII століття суттєво вплинуло на економіку Херсона. Треба було будувати тут нову залізницю та станцію, інакше місто випадало б із транспортної системи держави. Тому було вирішено побудувати залізничну колію до Миколаєва. В той час війни спустошили скарбницю царської Росії, тому було вирішено долучити до будівництва приватних підприємців Півдня. Постала проблема й у робочій силі – хто тільки не працював на спорудженні колії – і солдати дисциплінарного батальйону, і найняті за копійки працівники, і зубожілі селяни, і каторжани. Врешті, 16 жовтня 1907 року відбулося освячення будівлі вокзалу й відкрито регулярний товарно-пасажирський рух на лінії Херсон – Миколаїв. Залізничний вузол у той час був невеликий, а штат вокзалу складав усього 5 осіб.

Серед визначних осіб, що відвідали свого часу вокзал, був російський імператор Микола ІІ, який інспектував південну групу військ імперії.
Ще у 1950-х роках будівля вокзалу була чи не єдиною спорудою в околиці. Щоб дістатися до неї, треба було перейти через великий пустир. Проте сьогодні залізничний вокзал розташований уже майже в центрі міста.

Після низки реконструкцій будівля вокзалу усередині й зовні має такий самий вигляд, як і понад 100 років тому.

 

Легенда:

Перший поїзд, що прибув у місто, виявився неабиякою сенсацією й зібрав величезну кількість людей на пероні. Незважаючи на те, що він складався лише з двох вагонів, зустрічати перших пасажирів прийшла сила-силенна херсонців, серед яких найбільше виявилося тих, хто просто хотів побачити поїзд. В керівництві залізниці таку тенденцію оцінили миттєво й вирішили з усіх, хто перебуває на пероні, брати гроші. Звичайно, крім тих, у кого був квиток. Таке ноу-хау протрималося аж до 1950-х років.


Über das Projekt

Find & Follow ist ein Tourismusprojekt des Telekommunikationsbetreibers Vodafone Ukraine. Das Hauptziel ist die Unterstützung der Entwicklung des Inlandstourismus, lokaler Gemeinschaften, kleiner Unternehmen und der Schaffung einer digitalen Infrastruktur für Reisen in der Ukraine. Innovative QR-Routen für Fußgänger befinden sich in Kiew, Lemberg, Tscherniwti, Poltawa, Tscherkassy, ​​Uschgorod und Cherson. Routen bestehen aus Schildern mit QR-Codes, die sich in der Nähe von kulturellen und historischen Denkmälern befinden, und Pfeilen, die den Weg anzeigen. Nachdem der Tourist den Code auf dem Schild gelesen hat, erhält er alle notwendigen Informationen über den Ort, in dessen Nähe er sich befindet. Um das Land zu bereisen, fügen wir das Ziel Village Tours hinzu. Dies sind Wochenendrouten durch ukrainische Dörfer, wo es sicher, überfüllt, unglaublich interessant und schön ist.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!