Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Потьомкінський сквер. Пам’ятник Потьомкіну

Про локацію

Потьомкінський сквер – найпопулярніше місце для вечірніх прогулянок.
Пам’ятник Потьомкіну – монумент засновнику міста і першому генерал-губернатору. Фігура розміщена на п’єдесталі у латах із непокритою головою, правою рукою спирається на фельдмаршальський жезл, а лівою – на меч

 

Історія:

У 1787 році Катерина ІІ, відвідуючи Херсон разом із австрійським імператором Йосифом ІІ, була приємно здивована містом-фортецею, яку свого часу було доручено заснувати й розбудувати її фаворитові, князю Григорію Потьомкіну-Таврійському. Навіть скупий на похвалу Йосиф ІІ сказав: «Оце вже на щось схоже!». Тоді вважали, що Херсон стане другим Амстердамом. Усе це свідчило про невтомну й успішну діяльність Потьомкіна.
Ідея створення пам’ятника князеві виникла у цариці ще за його життя. А після його смерті вирішено було спорудити монумент саме у Херсоні. Пам’ятник планувалося поставити на пустирі перед вулицею, яка спускається до Дніпра. Після спорудження пам’ятника навколо нього стали з’являтися зелені насадження з акацій, а у 1840 році було розведено Потьомкінський сквер й обнесено огорожею. А ще за 20 років сквер був геометрично розпланований, і пам’ятник став центром його осьових алей.

Після революції 1917 року пам’ятник зняли з постаменту і перенесли у краєзнавчий музей, а місце Потьомкіна зайняв Маркс. На початку ж 1944 року, коли фашистські окупанти залишали Херсон, монумент Потьомкіна зник разом із ними. І лише з 2003 року пам’ятник відновлено за старими фотографіями і встановлено у Потьомкінському сквері.
Легенди:
Потьомкінський сквер – улюблене місце закоханих. А про пам’ятник херсонці кажуть, ніби він приносить удачу. Варто лише загадати найсокровенніше бажання, потерти герб, який знаходиться на п’єдесталі, й усе задумане обов’язково здійсниться.


Über das Projekt

Find & Follow ist ein Tourismusprojekt des Telekommunikationsbetreibers Vodafone Ukraine. Das Hauptziel ist die Unterstützung der Entwicklung des Inlandstourismus, lokaler Gemeinschaften, kleiner Unternehmen und der Schaffung einer digitalen Infrastruktur für Reisen in der Ukraine. Innovative QR-Routen für Fußgänger befinden sich in Kiew, Lemberg, Tscherniwti, Poltawa, Tscherkassy, ​​Uschgorod und Cherson. Routen bestehen aus Schildern mit QR-Codes, die sich in der Nähe von kulturellen und historischen Denkmälern befinden, und Pfeilen, die den Weg anzeigen. Nachdem der Tourist den Code auf dem Schild gelesen hat, erhält er alle notwendigen Informationen über den Ort, in dessen Nähe er sich befindet. Um das Land zu bereisen, fügen wir das Ziel Village Tours hinzu. Dies sind Wochenendrouten durch ukrainische Dörfer, wo es sicher, überfüllt, unglaublich interessant und schön ist.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!