Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Пам’ятник Джону Говарду

Про локацію

Пам’ятний знак Джону Говарду – відомому англійському юристу, філантропу, досліднику масових інфекційних захворювань у Європі. Споруджений у вигляді обеліска з сонячним годинником. Вважається одним із найбільш незвичайних вуличних годинників України.

 

Історія:

Джон Говард був відомою особистістю у Європі другої половини XVIII ст. Він вивчав побут бідних верств населення у Голландії, Пруссії, Італії, Богемії, Австрії, будував на власні гроші лікарні та будинки для осіб похилого віку. Щоб переконатися, як живуть ув’язнені, він таємно проник у Бастилію, а потім опублікував памфлети, за які французький уряд заочно присудив його до страти. Побував він і в Російській імперії, відвідавши кілька міст, зокрема Херсон. Саме тут восени 1789 року спалахнула епідемія тифу. Джон Говард відвідує лікарні, тюрму у фортеці, військовий лазарет, допомагаючи нужденним власними коштами. Місто і люди дуже припали йому до душі, тут він знайшов друзів. Проте важка хвороба скосила Джона… Відчуваючи свій останній час, Джон Говард заповів поховати його у Херсоні, а на могилі поставити сонячний годинник. Друзі виконали його останнє прохання. Уже згодом імператор Олександр І ухвалив рішення увіковічнити пам’ять про відомого філантропа спорудженням обеліска з сонячним годинником у центрі міста. Сьогодні написи латиною по обидва боки обеліска «Робив інших здоровими» та «Жив для інших» свідчать про те, що пам’ять про відомого філантропа у серцях херсонців житиме вічно.

 

Легенда:

Ще будучи зовсім молодим, Джон Говард за власним бажанням захотів досліджувати наслідки землетрусу в Лісабоні (1755 р.). По дорозі корабель захопили французькі корсари, і Джон потрапив у полон. Там він пізнав на собі важку долю ув’язнених та знедолених. Дивом виживши і повернувшись на батьківщину, він зробив усе, щоб обміняти своїх друзів-полонених. Кажуть, що саме з того часу він усе своє життя присвятив допомозі знедоленим.


Über das Projekt

Find & Follow ist ein Tourismusprojekt des Telekommunikationsbetreibers Vodafone Ukraine. Das Hauptziel ist die Unterstützung der Entwicklung des Inlandstourismus, lokaler Gemeinschaften, kleiner Unternehmen und der Schaffung einer digitalen Infrastruktur für Reisen in der Ukraine. Innovative QR-Routen für Fußgänger befinden sich in Kiew, Lemberg, Tscherniwti, Poltawa, Tscherkassy, ​​Uschgorod und Cherson. Routen bestehen aus Schildern mit QR-Codes, die sich in der Nähe von kulturellen und historischen Denkmälern befinden, und Pfeilen, die den Weg anzeigen. Nachdem der Tourist den Code auf dem Schild gelesen hat, erhält er alle notwendigen Informationen über den Ort, in dessen Nähe er sich befindet. Um das Land zu bereisen, fügen wir das Ziel Village Tours hinzu. Dies sind Wochenendrouten durch ukrainische Dörfer, wo es sicher, überfüllt, unglaublich interessant und schön ist.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!