Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Бюст Суворову

Про локацію

Бронзова скульптура відомого полководця, де Суворов зображений у мундирі з погонами і стрічкою через плече.

Історія:

Історія Херсона тісно переплетена з іменем визначного полководця Олександра Суворова, який часто бував тут і певний час мешкав, оскільки в Херсоні розміщувалася його штаб-квартира.

Бюст генералісимуса Суворова має доволі непросту історію. Погруддя було відлито ще у царський період, у 1904 році, й передано у подарунок музею в Санкт-Петербурзі. У той час шанували пам’ять про великого полководця. Та от після революції 1917 року Суворов став незручним для більшовиків, оскільки був представником дворян-самодержців. Усе, що так чи інакше було пов’язане з Суворовим, пішло в забуття. Це позначилося й на Херсоні, де вирішили, що одна з головних вулиць міста не може носити ім’я цієї особи. До речі, за часи німецької окупації ця вулиця таки називалася Суворовштрассе.

Однак час минув, й ім’я полководця було реабілітоване. У 1950 році по усій країні почалися увіковічення Суворова у зв’язку з роковинами його смерті. Того ж року співробітники ленінградського музею у знак дружби передали бронзовий бюст історичному музею Херсона. Проте місцева влада вирішила, що більш доцільно поставити пам’ятник на вулиці. Де тільки не обирали місце – навіть були пропозиції поставити у парку Леніна, де вже було два бюсти – Леніна та Сталіна. Півроку шукали достойне місце та врешті вирішили поставити пам’ятник на колишній Суворовській.
За час, що минув від встановлення, багато чого побачив цей пам’ятник – двічі його хотіли вкрасти, комунальники фарбували його бурою фарбою, яку використовували для дерев’яної підлоги, покривали шаром чорної фарби, ймовірно, бажаючи надати йому вигляд модного свого часу каслинського литва. Та він усе ж зайняв своє почесне місце у місті й стоїть тут понині.


Über das Projekt

Find & Follow ist ein Tourismusprojekt des Telekommunikationsbetreibers Vodafone Ukraine. Das Hauptziel ist die Unterstützung der Entwicklung des Inlandstourismus, lokaler Gemeinschaften, kleiner Unternehmen und der Schaffung einer digitalen Infrastruktur für Reisen in der Ukraine. Innovative QR-Routen für Fußgänger befinden sich in Kiew, Lemberg, Tscherniwti, Poltawa, Tscherkassy, ​​Uschgorod und Cherson. Routen bestehen aus Schildern mit QR-Codes, die sich in der Nähe von kulturellen und historischen Denkmälern befinden, und Pfeilen, die den Weg anzeigen. Nachdem der Tourist den Code auf dem Schild gelesen hat, erhält er alle notwendigen Informationen über den Ort, in dessen Nähe er sich befindet. Um das Land zu bereisen, fügen wir das Ziel Village Tours hinzu. Dies sind Wochenendrouten durch ukrainische Dörfer, wo es sicher, überfüllt, unglaublich interessant und schön ist.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!