Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Вулиця Суворова

Про локацію

Вулиця названа на честь відомого полководця, який упродовж певного часу тут мешкав. На вулиці знаходиться багато визначних будівель, які тісно пов’язані з історією Херсона. Тут розташовані також магазини і розважальні заклади. Вулиця Суворова зараз – пішохідна.

 

Історія:

Вулиця Суворова не завжди мала таку назву. У 30-х роках XIX століття одна з її частин називалася Богородицькою, а друга – Католицькою (через розташування тут католицького храму). А з 1927 р. її було перейменовано у вулицю 1 Травня. Та сьогодні вона носить ім’я визначної людини.
Стилістика будинків вулиці Суворова доволі різноманітна. Так, будинок №37 – пишно декорована, дугоподібна будівля, споруджена в стилі еклектизму. Раніше тут розміщувалося Товариство взаємного кредиту – перша кредитна установа Херсона. Будинок №28 виконано у стилі романтичного модерну. Будинок №6, який раніше належав родині землевласників Марченків, споруджено у татарському стилі.

Історія римо-католицького храму сягає часів заснування міста. Костел Пресвятого Серця Ісуса, який виходить на вулицю Суворова (вул. Старообрядницька, 37), було збудовано ще за розпорядженням князя Потьомкіна з метою привернути увагу іноземців до міста. Перший храм був глинобитним, але згодом було споруджено камінний костел. За радянських часів він був зачинений і тут діяв дитячий кінотеатр, проте сьогодні це відбудований діючий римо-католицький храм.

Будівлі цієї вулиці – це історія міста. Зокрема, на цій вулиці зберігся будинок (№1а), де жив у 1792-1794 роках майбутній генералісимус Суворов. Це був готель для приїжджого генералітету.

Вулиця – це не лише будівлі, а й фонтани, квітники, ліхтарі, дерева… На вулиці Суворова ще зовсім недавно було таке дерево неподалік будинку №4. За переказами, нянька Аркадія – сина фельдмаршала Суворова – посадила тут маленький в’яз, який став окрасою вулиці. Проте час дерева, як і людини, завжди добігає свого кінця… Та пам’ять про дерево лишилася й донині у різьбленій скульптурі зі стовбура в’яза.


Über das Projekt

Find & Follow ist ein Tourismusprojekt des Telekommunikationsbetreibers Vodafone Ukraine. Das Hauptziel ist die Unterstützung der Entwicklung des Inlandstourismus, lokaler Gemeinschaften, kleiner Unternehmen und der Schaffung einer digitalen Infrastruktur für Reisen in der Ukraine. Innovative QR-Routen für Fußgänger befinden sich in Kiew, Lemberg, Tscherniwti, Poltawa, Tscherkassy, ​​Uschgorod und Cherson. Routen bestehen aus Schildern mit QR-Codes, die sich in der Nähe von kulturellen und historischen Denkmälern befinden, und Pfeilen, die den Weg anzeigen. Nachdem der Tourist den Code auf dem Schild gelesen hat, erhält er alle notwendigen Informationen über den Ort, in dessen Nähe er sich befindet. Um das Land zu bereisen, fügen wir das Ziel Village Tours hinzu. Dies sind Wochenendrouten durch ukrainische Dörfer, wo es sicher, überfüllt, unglaublich interessant und schön ist.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!