Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Херсонська ОДА

Про локацію

Будівля Херсонської ОДА – основна споруда архітектурної композиції площі Свободи.

 

Історія:

Кожне місто – велике чи мале – має головну площу, те місце, куди чи то в скрутні часи, чи у часи всезагальної радості приходять усі жителі. Така площа є і в Херсоні. І тут, як і в інших містах, збиралися і збираються люди. Символічно, що на цій площі вирішується доля міста і всієї Херсонщини, адже у центральній будівлі площі Свободи розміщено обласну адміністрацію.
Композиційна побудова площі Свободи стала прикладом ансамблю забудови площ післявоєнного часу. Її особливість полягала в тому, що вона розташовувалася не обабіч головних магістралей, а на вісі вулиці й мала квадратну форму. Таку композицію було розроблено архітектором Г. Трудлером. Центральною будівлею на цій вісі стала будівля колишнього обкому партії, сьогодні – облдержадміністрація.

Площа Свободи вперше фіксується в плані міста 1855 року як Ярмаркова площа. На ті часи вона займала величезну територію, однак через забудову з боку прилеглих вулиць щоразу зменшувалася. У цей час тут влаштовувалися щорічні літні Троїцькі (проходили на Трійцю) та осінні Богородицькі ярмарки, а також сільськогосподарські ярмарки, на які з’їжджалися не лише, щоб щось купити чи продати, а й найняти чи найнятися на роботу.

Це найвища точка міста, тому тут свого часу було побудовано водонапірну башту, яка простояла аж до реконструкції площі в кінці 1950-х.
Легенди:
Територія Херсона була заселена з найдавніших часів. Про перебування тут людини в епоху міді й бронзи (III-II тисячоліття до н. е.) свідчать поховання, виявлені саме на площі Свободи. Можливо, недаремно площа Свободи є головним майданом міста, адже дехто вірить, що енергетика минулих поколінь нікуди не зникає.


Über das Projekt

Find & Follow ist ein Tourismusprojekt des Telekommunikationsbetreibers Vodafone Ukraine. Das Hauptziel ist die Unterstützung der Entwicklung des Inlandstourismus, lokaler Gemeinschaften, kleiner Unternehmen und der Schaffung einer digitalen Infrastruktur für Reisen in der Ukraine. Innovative QR-Routen für Fußgänger befinden sich in Kiew, Lemberg, Tscherniwti, Poltawa, Tscherkassy, ​​Uschgorod und Cherson. Routen bestehen aus Schildern mit QR-Codes, die sich in der Nähe von kulturellen und historischen Denkmälern befinden, und Pfeilen, die den Weg anzeigen. Nachdem der Tourist den Code auf dem Schild gelesen hat, erhält er alle notwendigen Informationen über den Ort, in dessen Nähe er sich befindet. Um das Land zu bereisen, fügen wir das Ziel Village Tours hinzu. Dies sind Wochenendrouten durch ukrainische Dörfer, wo es sicher, überfüllt, unglaublich interessant und schön ist.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!