Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Пам’ятник Августину Волошину

Про локацію

Пам’ятник Августину Волошину – президенту Карпатської України, відомому громадському діячеві Закарпаття, герою України.

 

Історія:

Ужгородські набережні – одне з улюблених місць відпочинку жителів і гостей міста. Саме тут простягнулася найдовша в Європі липова алея, протяжність якої 2,2 км. Поблизу алеї – пам’ятник Августину Волошину – відомому педагогу, релігійному, громадському і політичному діячеві 20-30-х років минулого століття. 15 березня 1939 він був обраний президентом нової незалежної держави – Карпатська Україна. Але не судилося розростися цього паростку незалежності – Карпатська Україна була окупована, а Волошину довелося емігрувати. У 1945 році його захопили в Празі війська НКВД. Згодом Волошин помер в одній з московських тюрем. Пам’ять про відомого громадського діяча ужгородці увічнили в скульптурі, на якій Августин Волошин однією рукою тримає сувій з законом про те, що Карпатська Україна є незалежною державою, а друга рука піднята для хресного знамення. Правда, хресне знамення зазвичай здійснюють правою рукою, а Волошин на монументі робить це лівої.
Трохи віддалік від липової алеї, на розі набережної Незалежності – ще один монумент. Це пам’ятник Джону Лорду, лідеру групи «Deep purple». Цей пам’ятник теж незвичайний, адже він розташований на перилах набережної і входить в когорту міні-скульптур, якими так рясніє Ужгород. Він з’явився саме в тому місці, куди колись нинішнє старше покоління приходило слухати рок. Співак з довгим волоссям в окулярах-краплях, одягнений в жилетку і туфлі на підборах, задумливо з сигаретою в руці дивиться на мальовничий Уж, якого в реальному житті так ніколи і не побачив.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!