Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Ужгородський замок та Закарпатський краєзнавчий музей

Про локацію

Ужгородський замок – найдревніша і найцінніша історико-архітектурна споруда міста.

 

Історія:

Перше укріплення на Замковій горі, де сьогодні розташований Ужгородський замок, було споруджено в кінці IX століття. Це було саме в той час, коли виникла Київська Русь.Тоді укріплене городище перетворилося в місто-поселення на чолі з легендарним князем Лаборцем. Проте слов’янське князівство проіснувало недовго. Через нетривалий час Ужгород опинився під владою угорських королів. А потім місто не встояло під ординською навалою. Після такого набігу почалося спорудження кам’яної фортеці. І вже у документах ХІІІ ст. згадується новий замок Унг (Унгуйвар). Подальша доля замку тісно пов’язана з історією Ужгорода. А із 1318 р. тут почалося 360-літнє правління італійських аристократів Другетів, які були запрошені сюди угорським королем. Другети й стали володарями замку.

За час свого існування замок неодноразово зазнавав військових нападів, штурмів, тут була величезна пожежа, що завдала великої шкоди будівлям. Впродовж свого існування змінювався його архітектурний тип.
Сьогодні замок виглядає так, яким він був у середині ХVІІ ст. На жаль, не зберігся п’ятиярусний сад біля замку, засаджений рідкісними квітами, кущами і деревами та прикрашений фонтанами.

На території замку стоїть палац, в якому сьогодні розміщено краєзнавчий музей. У музеї зберігається одна з найчисленніших в Україні колекцій бронзових археологічних знахідок, а рідкісна нумізматична колекція нараховує понад 12 тис. одиниць стародавніх грошових знаків. У музеї зберігаються рідкісні рукописні книги, зокрема, «Псалтир» ХІV ст. та «Євангеліє» 1401 р.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!