Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Закарпатський обласний художній музей імені Йосипа Бокшая

Про локацію

Закарпатський обласний художній музей імені Йосипа Бокшая – один із осередків культурного та мистецького життя регіону, в якому зібрано твори живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва

Історія:

На Жупанатській площі особливу увагу привертає будівля колишнього ужгородського жупанату (міського управління). Це приміщення використовувалося не лише для адміністративних функцій, а й для проведення урочистих прийомів, балів, зустрічей. Зокрема, у 1878 році тут було продемонстровано, як працює диво тодішніх технологій – телефонний апарат. А з 1979 року в колишній будівлі жупанату розміщено Закарпатський обласний художній музей імені Йосипа Бокшая.

Величезна колекція найкращих взірців українського і світового мистецтва, представлених сьогодні в музеї, починалася з експозиції колишньої Земської картинної галереї, яка відкрилась для відвідувань у 1948 році в Ужгородському замку. З часом експозиція поповнювалася експонатами з приватних колекцій, а також із музеїв Києва, Харкова, Одеси, Львова, Москви, Санкт-Петербурга. Сьогодні фонди музею нараховують понад 5 тисяч експонатів. Чиї ж картини тут можна побачити? Відомого мариніста Айвазовського, російських пейзажистів Шишкіна і Саврасова, митців епохи Відродження, французького романтизму, італійського класицизму, голландського реалізму, данських, угорських, словацьких, польських художників…

Широко представлена в музеї українська експозиція, де чільне місце належить представникам художньої школи Закарпаття, серед яких Адальберт Ерделі, Андрій Коцка, Федір Манайло і, звичайно ж, Йосип Бокшай – засновник закарпатської школи живопису, художник і педагог, митець.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!