Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Ужгородський культурно-історичний центр «Совине гніздо»

Про локацію

«Совине гніздо» – архітектурна пам’ятка національного значення. Споруда належить до службового типу приміщень і є цінним прикладом будівлі господарських об’єктів кінця XVIII століття.

 

Історія:

В історії будівлі колишнього пивоварного заводу, а нині культурно-історичного центру «Совине гніздо» дуже багато невідомого і таємничого. Наприклад, достеменно не знають, якого року було побудовано цю споруду. Хоча на фасаді будівлі й зазначено «1781», проте у міських документах 1631 року записано, що в Ужгороді вже на той час функціонувала пивоварня. Або, скажімо, чому будівля пивоварні більша схожа не на господарське приміщення, а на міцну феодальну фортецю? Цікавою є й назва споруди – вона походить він назви готелю «Совине гніздо», який був тут розміщений у кінці ХІХ століття. З тих пір її так і стали називати. А от угорською мовою споруду називають трохи інакше – «Богольвар», що дослівно перекладається як «Місто сов».
Сама ж будівля була придатна для будь чого – була тут і пивоварня, і готель, і столярна школа, і керамічне училище, і склад, у якому зберігалося зерно і горілка, овеча вовна і свиняче сало. А ще ця будівля була винним погребом – і це не дивно, адже, починаючи з XVIII століття, закарпатське вино стало дуже популярним у Європі. Його купували для вивозу до інших країн – Пруссії, Росії, Польщі.
Сьогодні «Совине гніздо» – популярний майданчик для проведення різних фестивалів, ярмарків і, звичайно ж, винних дегустацій.

 

Легенди:

За однією з легенд, «Совине гніздо» споруджували полонені. І будували тут аж ніяк не винний погріб. За товстенними стінами повинні були тримати ув’язнених. Розповідають, що так і було, і там, де сьогодні п’ють вино, раніше розташовувалися тюремні каземати.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!