Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Сквер-альпінарій

Про локацію

Альпінарій (сад, що спеціалізується на колекціонуванні та культивації альпійських рослин) – одне з улюблених рекреаційних місць мешканців та гостей міста.

 

Історія:

Сквер-альпінарій – дуже популярне місце серед туристів, а для місцевих жителів воно майже культове, адже тут гуляли ще їхні діди-прадіди. Мабуть, така любов до цього місця пов’язана з тим, що альпінарій – це, по суті, маленький шматочок гір і полонин. І справді, сам рельєф, на якому багато скельних виходів і природних залишків вулканічних порід, сприяв створенню тут такого скверу. На верхній терасі альпінарію викладено штучну гору з жовтуватого вапняку. А з гори бере початок потічок, який, спадаючи каскадами через нижню терасу, впадає в рукотворне озерце. Тут ростуть різноманітні дерева – ялівець, самшит, сосна, ялина, а ще є доволі рідкісні майже столітні ягідні тиси. В альпінарії підібрано й відповідні альпійські та субальпійські трави і квіти. Усе це надзвичайно нагадує незайманий природний гірський ландшафт.
1999 року біля озерця альпінарію було встановлено бронзову скульптуру двох найвідоміших художників краю Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі.
Альпінарій неодноразово реконструювався. До реконструкції у 60-х роках ХХ століття нижче альпінарію був ставочок, який підживлявся водою з Малого Ужа. Проте через регуляцію русла Великого Ужа Малий Уж зник взагалі. Сьогодні жителі міста на згадку про свою улюблену втрачену річку встановили неподалік скверу міні-пам’ятник у вигляді двох металевих рибин на жердині, які символізують Великий і Малий Уж.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!