Київська набережна – одне з улюблених місць відпочинку мешканців та гостей міста.
Історія:
Щоб побачити статую Свободи, не обов’язково їхати в Нью-Йорк. Такий пам’ятник є і в Ужгороді. Правда, Ужгородська Liberty трошки менше – всього 17 сантиметрів заввишки. Це міні-скульптура на перилах мосту, що з’єднує обидва береги Ужа. Однак, незважаючи на маленький зріст, місцеві жителі люблять свою Свободку (як вони її ласкаво називають) не менше, ніж нью-йоркці свою. Вони прикрашають її на різні свята (чого нью-йоркці, звичайно ж, зі свого зробити не можуть), а вона служить маяком для судів. Так-так, справжнім маяком для міні-регат, які теж проводять в Ужгороді. І якщо вночі придивитися до скульптури, то можна побачити найменший в світі діючий маяк на найменшій в світі статуя Свободи.
Київська набережна – це місце, зачаровує кожного. Крім краси сакур, мальовничих берегів Ужа і розкішних панорам міста, захоплення тут викликають перила, розташовані вздовж річки. Адже на них розміщена частина галереї міні-скульптур. І це не просто галерея, а справжня історія міста, де кожен експонат про щось розповідає. Про що, наприклад, розповідає металевий вузол на перилах? Це вузол Кротона, зав’язаний на пам’ять про те, що тут буде стояти наступна міні-скульптура, присвячена силачу Кротону. У 1928 році цей закарпатець, справжнє ім’я якого Іван Фірцак, був визнаний найсильнішою людиною планети.
Трохи далі на перилах – ще один монумент – міні-скульптура Бравому солдату Швейку, літературному персонажу однойменного роману чеського письменника Ярослава Гашека. Швейк сидить на перилах зі своїм коханим кнедликами та дивиться на річку. До речі, перила на Київській набережній не змінювали ще з чехословацького періоду, тому дірки на перилах біля Швейка – від справжніх кулеметних куль. Навіть незважаючи на те, що фігурка Швейка дуже маленька, на її відкриття приїжджав в місто онук письменника. Ось такі в Ужгороді міні-скульптури!