Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Пам’ятник Шандору Петефі

Про локацію

Пам’ятник угорському поету-революціонеру Шандору Петефі, виконаний в повний зріст в цивільному одязі з шаблею.

 

Історія:

Стоїть посеред площі тендітна фігура на низькій платформі нічим, окрім зеленого газону, не відділена від перехожих. Кожен може вільно підійти до неї й сфотографуватися. Це скульптура Шандора Петефі – слов’янина за походженням, угорського патріота за переконаннями, одного із керівників Угорської революції 1848-49 рр. Для мешканців Закарпаття цей поет особливо близький, адже він подорожував цим краєм, що відобразилось у його творчості й, безперечно, вплинуло на його світогляд. До того ж боротьба за демократичні права і свободи на чолі з Шандором Петефі, була близькою для угорців, які жили й живуть сьогодні на Закарпатті.
Досягнення Угорської революції й значення участі в ній Шандора Петефі не можна переоцінити. Проте, незважаючи на значні успіхи, якої досягла революційна армія у боротьбі за незалежність Угорщини, революцію було придушено російськими військами, які прибули сюди на прохання австрійського двору. У цій нерівній боротьбі загинув і відомий поет.
Угорці довго не могли змиритися зі смертю свого національного поета. Навіть через десять років після подій Угорської революції можна було почути легенду про те, що Петефі нещодавно бачили живим.
Стоїть сьогодні поет у бронзі на одній із площ Ужгорода, і ніби промовляє до нас його молоде, але таке суворе обличчя:
Важка наука – в білім світі жить.
Багато поту й сліз я встиг пролить.
Вибоїстим, нерівним був мій шлях
В пустелі людській по сипких пісках.

 

Легенда:

Серед гостей та мешканців міста побутує легенда про те, що якщо покласти руку на рукоять шаблі, то це допоможе здійснитися заповітній мрії. Адже мрія Шандора Петефі також збулася – угорський народ став вільним.


Über das Projekt

Find & Follow ist ein Tourismusprojekt des Telekommunikationsbetreibers Vodafone Ukraine. Das Hauptziel ist die Unterstützung der Entwicklung des Inlandstourismus, lokaler Gemeinschaften, kleiner Unternehmen und der Schaffung einer digitalen Infrastruktur für Reisen in der Ukraine. Innovative QR-Routen für Fußgänger befinden sich in Kiew, Lemberg, Tscherniwti, Poltawa, Tscherkassy, ​​Uschgorod und Cherson. Routen bestehen aus Schildern mit QR-Codes, die sich in der Nähe von kulturellen und historischen Denkmälern befinden, und Pfeilen, die den Weg anzeigen. Nachdem der Tourist den Code auf dem Schild gelesen hat, erhält er alle notwendigen Informationen über den Ort, in dessen Nähe er sich befindet. Um das Land zu bereisen, fügen wir das Ziel Village Tours hinzu. Dies sind Wochenendrouten durch ukrainische Dörfer, wo es sicher, überfüllt, unglaublich interessant und schön ist.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!