Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Ортодоксальна синагога

Про локацію

Ортодоксальна синагога – одна з найкрасивіших споруд Ужгорода. Сьогодні в будівлі синагоги розміщено Закарпатську обласну філармонію.

 

Історія:

Будівля ортодоксальної синагоги Ужгорода має непросту історію, яка певною мірою схожа на історію єврейської громади міста. Споруджувалася вона на гроші євреїв-меценатів та місцевої іудейської громади, яка була в кінці ХІХ – на початку ХХ століття доволі численною. Про це свідчить хоча б той факт, що проектована місткість споруди була розрахована на 900 осіб. Передбачалося, що синагога не буде подібна на жодну з синагог у Європі. Врешті, так і сталося. Будівлю проектували угорські архітектори, матеріал привозили італійський, а сама споруда була побудована за останнім словом техніки. Саме синагога стала першою залізобетонною спорудою Ужгорода і справжньою окрасою міста.
Однак лихоліття Другої світової війни торкнулися єврейської громади в Ужгороді й позначилися на будівлі синагоги. У ті часи німецькі та угорські війська використовували її як конюшню, тому вона опинилася в жалюгідному стані.

За радянських часів синагогу теж використовували не за призначенням. Спочатку її просто закрили, а потім перетворили на склад. А згодом вирішено було це приміщення віддати філармонії. Для цього зробили реконструкцію споруди. Всередині будівлю розбили на два поверхи, а купол закрили жерстяною черепицею. Світло, що раніше потрапляло до приміщення і чарівно розфарбовувало усе в веселкові кольори, більше сюди не потрапляло. Також було знищено і всю релігійну символіку на будівлі.

Філармонія займає будівлю синагоги з 1947 року. На місці іудейської символіки зараз ліра – символ музичного мистецтва. У залі філармонії встановлено один із найкращих в Україні органів.

Неподалік Ужгородської філармонії, на перилах набережної сидить Ференц Ліст і наче дослухається, склавши руки на грудях, чи не фальшивить, бува, хто? Міні-скульптуру встановлено на згадку про відвідування Закарпаття угорським композитором у другій половині ХІХ століття.


Über das Projekt

Find & Follow ist ein Tourismusprojekt des Telekommunikationsbetreibers Vodafone Ukraine. Das Hauptziel ist die Unterstützung der Entwicklung des Inlandstourismus, lokaler Gemeinschaften, kleiner Unternehmen und der Schaffung einer digitalen Infrastruktur für Reisen in der Ukraine. Innovative QR-Routen für Fußgänger befinden sich in Kiew, Lemberg, Tscherniwti, Poltawa, Tscherkassy, ​​Uschgorod und Cherson. Routen bestehen aus Schildern mit QR-Codes, die sich in der Nähe von kulturellen und historischen Denkmälern befinden, und Pfeilen, die den Weg anzeigen. Nachdem der Tourist den Code auf dem Schild gelesen hat, erhält er alle notwendigen Informationen über den Ort, in dessen Nähe er sich befindet. Um das Land zu bereisen, fügen wir das Ziel Village Tours hinzu. Dies sind Wochenendrouten durch ukrainische Dörfer, wo es sicher, überfüllt, unglaublich interessant und schön ist.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!