Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Ужгородський культурно-історичний центр «Совине гніздо»

Про локацію

«Совине гніздо» – архітектурна пам’ятка національного значення. Споруда належить до службового типу приміщень і є цінним прикладом будівлі господарських об’єктів кінця XVIII століття.

 

Історія:

В історії будівлі колишнього пивоварного заводу, а нині культурно-історичного центру «Совине гніздо» дуже багато невідомого і таємничого. Наприклад, достеменно не знають, якого року було побудовано цю споруду. Хоча на фасаді будівлі й зазначено «1781», проте у міських документах 1631 року записано, що в Ужгороді вже на той час функціонувала пивоварня. Або, скажімо, чому будівля пивоварні більша схожа не на господарське приміщення, а на міцну феодальну фортецю? Цікавою є й назва споруди – вона походить він назви готелю «Совине гніздо», який був тут розміщений у кінці ХІХ століття. З тих пір її так і стали називати. А от угорською мовою споруду називають трохи інакше – «Богольвар», що дослівно перекладається як «Місто сов».
Сама ж будівля була придатна для будь чого – була тут і пивоварня, і готель, і столярна школа, і керамічне училище, і склад, у якому зберігалося зерно і горілка, овеча вовна і свиняче сало. А ще ця будівля була винним погребом – і це не дивно, адже, починаючи з XVIII століття, закарпатське вино стало дуже популярним у Європі. Його купували для вивозу до інших країн – Пруссії, Росії, Польщі.
Сьогодні «Совине гніздо» – популярний майданчик для проведення різних фестивалів, ярмарків і, звичайно ж, винних дегустацій.

 

Легенди:

За однією з легенд, «Совине гніздо» споруджували полонені. І будували тут аж ніяк не винний погріб. За товстенними стінами повинні були тримати ув’язнених. Розповідають, що так і було, і там, де сьогодні п’ють вино, раніше розташовувалися тюремні каземати.


Über das Projekt

Find & Follow ist ein Tourismusprojekt des Telekommunikationsbetreibers Vodafone Ukraine. Das Hauptziel ist die Unterstützung der Entwicklung des Inlandstourismus, lokaler Gemeinschaften, kleiner Unternehmen und der Schaffung einer digitalen Infrastruktur für Reisen in der Ukraine. Innovative QR-Routen für Fußgänger befinden sich in Kiew, Lemberg, Tscherniwti, Poltawa, Tscherkassy, ​​Uschgorod und Cherson. Routen bestehen aus Schildern mit QR-Codes, die sich in der Nähe von kulturellen und historischen Denkmälern befinden, und Pfeilen, die den Weg anzeigen. Nachdem der Tourist den Code auf dem Schild gelesen hat, erhält er alle notwendigen Informationen über den Ort, in dessen Nähe er sich befindet. Um das Land zu bereisen, fügen wir das Ziel Village Tours hinzu. Dies sind Wochenendrouten durch ukrainische Dörfer, wo es sicher, überfüllt, unglaublich interessant und schön ist.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!