Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Пам’ятник ліхтарнику Дяді Колі та глобус Ужгорода

Про локацію

Пам’ятник Ліхтарникові присвячений реальному жителеві міста, дяді Колі, який упродовж 40 років вмикав старі електричні ліхтарі Ужгорода.


Історія:

Ужгород має одну особливість, яка надає йому виняткового шарму, – тепле і дружнє ставлення до звичайної людини. Саме тому в місті так багато маленьких скульптур і саме через це тут є пам’ятник звичайній пересічній особі – ліхтарникові дяді Колі. Дядя Коля – це реальна постать із другої половини ХХ століття, яку багато ужгородців і досі пам’ятають. Це проста людина, яка протягом десятиліть бездоганно виконувала свою роботу. А ще дядя Коля (або ж Микола Дерев’янко), незважаючи на дивакувату вдачу, був дуже освіченим. Його пам’ятають постійно зануреним у книгу чи газету. Дядя Коля надзвичайно любив своє місто, знав безліч фактів про нього і міг провести будь-яку екскурсію. Ймовірно, саме такі екскурсії в радянські часи й стали першими вільними екскурсіями містом. На згадку про свого улюбленця мешканці Ужгорода вирішили спорудити пам’ятник цій незвичайній пересічній людині, яких, до речі, в Ужгороді мешкає дуже багато. Проте не варто думати, що прагненням бути ближчими до пересічності ужгородці недооцінюють себе. Інакше як пояснити виникнення такого пам’ятника, як глобус Ужгорода, де місто займає усю площу земної кулі? Дуже просто – гумором і великою любов’ю до рідного міста. На глобусі Ужгорода можна знайти мінімізовані рельєфні зображення вулиць і будівель міста, а також його історичні пам’ятки.


Легенда:

Кажуть, що підходити до пам’ятника Ліхтарникові дяді Колі з порожніми сумками не можна. Це до невдачі. Навіть коли споруджували скульптуру, не могли залишити порожнім портфель дяді Колі й поклали туди одну річ. Про це вам розповість кожен мешканець Ужгорода. Яку річ? Спитайте у людей!


Über das Projekt

Find & Follow ist ein Tourismusprojekt des Telekommunikationsbetreibers Vodafone Ukraine. Das Hauptziel ist die Unterstützung der Entwicklung des Inlandstourismus, lokaler Gemeinschaften, kleiner Unternehmen und der Schaffung einer digitalen Infrastruktur für Reisen in der Ukraine. Innovative QR-Routen für Fußgänger befinden sich in Kiew, Lemberg, Tscherniwti, Poltawa, Tscherkassy, ​​Uschgorod und Cherson. Routen bestehen aus Schildern mit QR-Codes, die sich in der Nähe von kulturellen und historischen Denkmälern befinden, und Pfeilen, die den Weg anzeigen. Nachdem der Tourist den Code auf dem Schild gelesen hat, erhält er alle notwendigen Informationen über den Ort, in dessen Nähe er sich befindet. Um das Land zu bereisen, fügen wir das Ziel Village Tours hinzu. Dies sind Wochenendrouten durch ukrainische Dörfer, wo es sicher, überfüllt, unglaublich interessant und schön ist.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!