Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Ясен Масарика

Про локацію

Ясен Масарика – ботанічна пам’ятка природи місцевого значення в Україні. Висота дерева – 30 м, обхват стовбура – 4,9 м. Один із найстаріших ясенів України. Названо на честь першого президента Чехословацької Республіки Томаша Масарика.

 

Історія:

На набережній Незалежності росте одне з найдавніших дерев Ужгорода – ясен Масарика. Це дерево визнано історичною реліквією, оскільки його життя пов’язано з двома історичними особами. Першою особою є Томаш Масарик, президент Чехословацької Республіки, визначний науковець і політик, при якому було здійснено упорядкування та сучасну забудову Ужгорода. Під час свого президентства він сприяв розвитку Закарпаття, підвищенню тут культури й освіти, відіграв неабияку роль в становленні державницьких відносин, а особисто надзвичайно толерантно ставився до представників різних національностей та віросповідань. Тому й вирішили ужгородці назвати дерево на честь демократичного до закарпатців президента. Другою особою, пов’язаною з ясеном, є Августин Волошин, який просто полюбляв це дерево й відпочивав у його затінку від полуденної спеки.
Особливість дерева-старожила ще й у тому, що ясен живе разом із плющем, який обвив його стовбур. Як стверджують фахівці, плющеві теж не менше ста років. Їх тандем унікальний, адже плющ – вічнозелений, а ясен – скидає листя. І начебто плющ мав би погубити ясена. Та, видно, дружба їм миліша.
Неподалік ясена Масарика можна не лише взимку, а й у будь-яку пору року натрапити на святого Миколая. Маленька міні-скульптура сидить на перилах біля річки з мішком подарунків. Як же він сюди дістався? Можливо, приплив на міні-кораблі «Карпатія», який поряд стоїть на рейді на перилах? Цю міні-скульптуру присвячено кораблеві, який першим прийшов на допомогу пасажирам «Титаніка».

 

Легенда:

Кажуть, що ясен назвали іменем Масарика тому, що перший президент Чехословаччини подарував місту капсулу часу з картою Ужгорода 30-х років у срібному тубусі. А тубус закопав біля ясена. Але де – нікому не сказав.


Über das Projekt

Find & Follow ist ein Tourismusprojekt des Telekommunikationsbetreibers Vodafone Ukraine. Das Hauptziel ist die Unterstützung der Entwicklung des Inlandstourismus, lokaler Gemeinschaften, kleiner Unternehmen und der Schaffung einer digitalen Infrastruktur für Reisen in der Ukraine. Innovative QR-Routen für Fußgänger befinden sich in Kiew, Lemberg, Tscherniwti, Poltawa, Tscherkassy, ​​Uschgorod und Cherson. Routen bestehen aus Schildern mit QR-Codes, die sich in der Nähe von kulturellen und historischen Denkmälern befinden, und Pfeilen, die den Weg anzeigen. Nachdem der Tourist den Code auf dem Schild gelesen hat, erhält er alle notwendigen Informationen über den Ort, in dessen Nähe er sich befindet. Um das Land zu bereisen, fügen wir das Ziel Village Tours hinzu. Dies sind Wochenendrouten durch ukrainische Dörfer, wo es sicher, überfüllt, unglaublich interessant und schön ist.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!