Обрати регіон
vodafon findandfolow findandfolow
Замок Річарда

ПРО ЛОКАЦІЮ

Від самого початку будівництва й донині про «замок» ходить величезна кількість легенд і переказів, які оточують його певним містичним ореолом.
Історія будівлі починається з крадіжки архітектурних креслень. У 1902 році промисловець Дмитро Орлов викупив землю та почав зводити будинок у стилі англійської готики. Через проблеми та складність будівництва забудовник був вимушений позичити близько 60 тисяч карбованців. Креслення були скопійовані з опублікованих у журналі «Строитель» проектів будинку з Санкт-Петербурга, який Міністерство внутрішніх справ планувало побудувати на Аптекарському острові.
Будинок зводився як прибутковий і мав принести власнику чималу суму грошей. Утім, 24 березня 1904 року на будівництві сталася пожежа. Ліквідація її наслідків відтягнула час: поліція раптом виявила, що спорудження ведеться без дозволу міської влади. Усе це призвело до того, що остаточно будівництво завершилося лише у 1905 році. У народі ж поширювалися чутки про втручання «нечистої сили» та завивання і скрипи в кімнатах, від яких мешканцям будинку ставало моторошно. Так дім набув репутації «будинку з привидами». Незважаючи на це, у замку оселилися відомі українські митці Фотій Красицький, Григорій Дядченко, Іван Макушенко, скульптори Федір Балавенський та Федір Соколов, а також професор-історик Духовної академії Степан Голубєв.
Щодо назви, то вважається, що вперше «замком Річарда» на честь короля Річарда Левове Серце будинок назвав відомий київський письменник Віктор Некрасов у своєму романі 1955 року. Та насправді ангелом-охоронцем замку був його мешканець, колишній польський улан-авантюрист Річард Юревич в квартирі якого збиралися дисиденти та творча молодь.
Незважаючи на свою нелегальну появу та містичний ореол, «замок Річарда» став яскравою перлиною в архітектурному обрисі Андріївського узвозу.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!