«Лебедина пісня» італійського архітектора Бартоломео Растреллі. А ще єдина церква Києва без жодного дзвона.
За легендою, дванадцять учнів Ісуса розділили за допомогою жереба землі, в які їм належало відправитися з євангельськими проповідями для навертання язичників до християнства. Апостолові Андрію дісталися серед інших земель також і землі Скіфії (територія сучасної України). Відправившись вгору Дніпром, апостол Андрій на своєму шляху зупинився біля мальовничих пагорбів на ночівлю, а вранці, піднявшись на один з них, сказав своїм учням, що місце це благословенно самим Богом, і виросте тут колись велике прекрасне християнське місто з безліччю церков. Саме про це розповідає нам «Повість минулих літ» Нестора Літописця.
Починаючи з 12-го і 13 століть на місці легендарного перебування апостола Андрія Первозванного стали зводити церкви, що змінювали одна одну у міру занепаду й руйнування. Швидше за все така нетривалість існування храмів, що зводилися на Андріївській горі, пояснювалася не лише тим, що будували їх з дерева, але й складними умовами місцевості.
В середині 18 століття за замовленням імператриці Єлизавети збудовано кам’яну споруду Андріївської церкви. Андріївська церква єдина в Києві, в якої відсутні дзвіниці. Функція дзвонів – збирати людей на церковну службу. Саме тому, що церква будувалася як домова (або домська), а не приходська, в ній немає дзвіниці.
В середині 18 століття за замовленням імператриці Єлизавети збудовано кам’яну споруду Андріївської церкви. Андріївська церква єдина в Києві в якої відсутні дзвіниці. Функція дзвонів – збирати людей на церковну службу. Саме тому, що церква будувалася як домова (або домська), а не приходська, в ній немає дзвіниці.