Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Андріївська церква

Про локацію

«Лебедина пісня» італійського архітектора Бартоломео Растреллі. А ще єдина церква Києва без жодного дзвона.
За легендою, дванадцять учнів Ісуса розділили за допомогою жереба землі, в які їм належало відправитися з євангельськими проповідями для навертання язичників до християнства. Апостолові Андрію дісталися серед інших земель також і землі Скіфії (територія сучасної України). Відправившись вгору Дніпром, апостол Андрій на своєму шляху зупинився біля мальовничих пагорбів на ночівлю, а вранці, піднявшись на один з них, сказав своїм учням, що місце це благословенно самим Богом, і виросте тут колись велике прекрасне християнське місто з безліччю церков. Саме про це розповідає нам «Повість минулих літ» Нестора Літописця.
Починаючи з 12-го і 13 століть на місці легендарного перебування апостола Андрія Первозванного стали зводити церкви, що змінювали одна одну у міру занепаду й руйнування. Швидше за все така нетривалість існування храмів, що зводилися на Андріївській горі, пояснювалася не лише тим, що будували їх з дерева, але й складними умовами місцевості.
В середині 18 століття за замовленням імператриці Єлизавети збудовано кам’яну споруду Андріївської церкви. Андріївська церква єдина в Києві, в якої відсутні дзвіниці. Функція дзвонів – збирати людей на церковну службу. Саме тому, що церква будувалася як домова (або домська), а не приходська, в ній немає дзвіниці.
В середині 18 століття за замовленням імператриці Єлизавети збудовано кам’яну споруду Андріївської церкви. Андріївська церква єдина в Києві в якої відсутні дзвіниці. Функція дзвонів – збирати людей на церковну службу. Саме тому, що церква будувалася як домова (або домська), а не приходська, в ній немає дзвіниці.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!