Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Музей Полтавської битви на Шведській Могилі

Про локацію

До 200-річчя Полтавської битви, в 1909 році, біля Сампсоніївської церкви за ініціативою викладача історії Петровського Полтавського кадетського корпусу, відомого дослідника історії Полтави Івана Францовича Павловського був споруджений невеликий одноповерховий будинок для музею Полтавської битви на Шведській Могилі. Участь у його створенні взяв голова комісії з організації святкування 200-річчя Полтавської битви генерал від кавалерії барон О.О.Більдерлінг. Першим завідувачем музею став І.Ф.Павловський. На 1910 рік колекція музею нараховувала 339 експонатів.

У 1910 році до будівлі були прибудовані дві бічні частини. За стилістико-композиційним рішенням будинок музею мав форми давньоросійського фортечного будівництва.

У 1917-1918 рр., після декількох пограбувань червоноармійцями, І.Ф.Павловський змушений був закрити музей. Щоб зберегти решту колекції, 1920 року він передав експонати до Центрального Пролетарського музею Полтавщини (нині Полтавський краєзнавчий музей), де вони обліковувалися як збірка «Полтавська баталія».

У радянський час головна вхідна група та декоративні башточки на фасадних кутах основного об’єму будинку були зруйновані. Приміщення певний час використовувалось під клуб та господарчі потреби.

У 2009 році було проведено реконструкцію будинку першого музею.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!