Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Сампсоніївська церква

Про локацію

Невдовзі після Полтавської битви, в ознаменування перемоги, Петро І видав указ про спорудження на полі Полтавської битви Петропавлівського монастиря з нижньою церквою на честь Сампсона Странноприїмця (оскільки битва відбулася 27 червня, в день преподобного Сампсона). Незважаючи на наказ Петра І про невідкладність спорудження монастиря і пам’ятника на могилі та виділення коштів для будівництва, справа посувалася дуже повільно.
У 1840 році, за пропозицією генерал-губернатора графа О.Г.Строганова, був проведений конкурс проектів на будівництво церкви. Із числа представлених проектів перевага була віддана проекту архітектора Ж.Ж. (Йосипа Івановича) Шарлеманя (1782-1861). Закладини церкви відбулися 27 червня 1852 року. Її зведення, яке здійснювалося під наглядом місцевого архітектора Хоруженка, було закінчене в 1856 році. Церква освячена 15 липня 1856 року. Зведена за зразком старослов’янських візантійських храмів.
Наприкінці ХІХ століття в Полтаві було створено окрему комісію, яка визнала необхідним розширити Сампсоніївську церкву. У 1890 році архітектор М.Ніконов виконав проект реконструкції церкви. Наприкінці вересня 1895 року роботи з реконструкції храму були завершені, 1 жовтня 1895 року його заново освятили. Під час підготовки до 200-річного ювілею Полтавської битви Сампсоніївська церква знову змінилася. За проектом полтавського єпархіального архітектора С. Носова із західного боку до неї була добудована вхідна частина з дзвіницею. Під час останньої реконструкції суттєво змінився не тільки екстер’єр, але й інтер’єр церкви. Стіни, склепіння стелі та внутрішні поверхні центрального барабану бані було вкрито суцільним шаром високохудожніх декоративно-рослинних та сюжетних розписів, виконаних художником О.Соколом у стилі В. Васнєцова. Дерев’яний іконостас було замінено на одноярусний мармуровий. Художньо-образні характеристики розписів та іконостасу Сампсоніївського храму дають всі підстави класифікувати їх як унікальний високохудожній зразок храмового монументального мистецтва.
Храм діяв до березня 1930 року. Богослужіння були відновлені протягом 1942-1949 рр. Із 1991 року храм переданий Полтавській єпархії, УПЦ Московського патріархату.
Преподобний Самсон Странноприїмець, на честь якого зведений храм, був взірцем християнського милосердя, непідробної любові до ближніх. Після смерті батьків він роздав усе своє майно бідним і пішов з Рима. Свою освіту та знання медицини праведник застосовував для зцілення людей. Якось святий Самсон вилікував візантійського імператора Юстиніана. Не взявши дарів від правителя, преподобний попросив його збудувати богадільню та лікарню. Решту свого життя Самсон присвятив служінню ближнім. Він дожив до глибокої старості і після недовгої хвороби мирно упокоївся в 530 році.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!