Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Братська могила воїнів московської армії

Про локацію

28 червня 1709 року за наказом Петра І відбулося поховання загиблих воїнів московської армії (1345 осіб). Після панахиди цар власноручно встановив над могильним пагорбом хрест із наступним написом: «Воины благочестивые, за благочестие кровию венчавшиеся, лета от воплощения Бога Слова 1709, июня 27 дня». У такому вигляді братська могила знаходилася досить тривалий час.

У 1894 році за проектом архітектора М. Ніконова у Петербурзькій майстерні А. Баринова був виготовлений гранітний хрест, перевезений до Полтави та встановлений на братській могилі. Висота кургану – 6,4 м, діаметр майданчика на вершині кургану – 10,65 м, діаметр кургану – 35 м, висота хреста – 7,5 м. Нижню частину земляного кургану-могили оточують 27 гранітних стовпчиків із червоного пютерландського граніту у формі невеликих пірамід. На вершині кожного з них закріплена чавунна куля у формі гарматного ядра. Стовпчики з’єднані між собою металевими ланцюгами. У 1904 – 1907 рр. проведена реставрація могили. Під вагою хреста (маса близько 2 т) курган почав просідати, через це під основою хреста був побудований мурований склеп, де облаштована каплиця в ім’я св. Апостолів Петра і Павла. До 300-річчя Полтавської битви на братській могилі воїнів московської армії було проведено реставраційні роботи на кошти ТОВ ”ФАКТОР КАПІТАЛ”; замовник – управління капітального будівництва виконавчого комітету Полтавської міської ради.

 

Легенда:

За офіційними документами, втрати армії Петра І у Полтавській битві становлять 1345 воїнів. Проте ніхто достеменно не знає, чи були зібрані на місці поховання тіла всіх загиблих, адже битва відбулася на великій території. До того ж вже в наступні дні, за даними сучасного російського історика П.Кротова, кількість втрат сягнула 1650 осіб (воїни помирали від тяжких ран, отриманих на полі бою).

Район, де були захоронені воїни Петра І, здавна в народі називають «Шведська Могила». Таку ж назву має і сучасна вулиця, на якій розташоване музейне містечко ДІКЗ «Поле Полтавської битви». Ця алегорична назва говорить про поразку шведів під Полтавою. Але жодного ознакованого поховання шведських воїнів тут немає.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!