Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Пам’ятник Петру І

Про локацію

Створений у 1915 році на кошти, зібрані випускниками Петровського Полтавського кадетського корпусу, і призначався для головного вестибюля цього навчального закладу, де скульптура і знаходилась до розформування корпусу у 1919 році. Перед будинком музею історії Полтавської битви пам’ятник Петру І встановлений у 1950 році. Являє собою бронзове скульптурне зображення Петра І в натуральний зріст. П’єдестал пам’ятника виконаний із чорного лабрадориту.

Петро І зображений у мундирі офіцера Преображенського полку у момент звернення до воїнів перед битвою. Рука царя спирається на сувій із текстом: «…О Петре віъдайте, что Ему жизнь не дорога, жила бы только Россія, благочестіе, слава и благосостояніе Ея.» («Про Петра знайте, що життя йому не дороге, жила б тільки Росія, благочестя, слава і добробут її»). Висота скульптури 2,04 м.

Розміри п’єдесталу: висота 2,08 м, основа 4,3 х 4,65 м. На п’єдесталі з лицьової сторони картуш із меморіальним написом «Петр І 1672 – 1725» («Петро І 1672 -1725»)

 

Легенда:

Скульптор А.Адамсон, працюючи над образом Петра І, використав міф про надзвичайну фізичну силу царя, показавши при цьому його могутню широкоплечу статуру. Насправді ж при високому зрості 2,04 м Петро І мав 48-й розмір одягу і 42-й розмір взуття, тобто був високим і худорлявим.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!