Обрати регіон
vodafon findandfolow
Чорна Тиса

ПРО ЛОКАЦІЮ

1-й день

Час відвідування локації: 12 годин

 

У перший день ми вирушаємо у гори – яке ж Закарпаття без гір. Це один із наймальовничіших маршрутів в Українських Карпатах – на хребет Свидовець (геолокація). Шлях проходить через колишнє австрійське лісництво на Чорній Тисі, яке нині є навчальною базою Київського університету імені Тараса Шевченка, через поселення пастухів на полонині Татул, до Ворожецьких озер. Маршрут на цілий день, зупинитись на ночівлю рекомендуємо у селищі Ясіня.

Застерігаємо! Не рекомендуємо йти у гори самостійно, не маючи досвіду, це небезпечно. Краще скористайтеся послугами гіда, його легко можна знайти у селищі Ясіня.

 

Форма одягу: спортивна, міцне трекінгове взуття. 

Загальний кілометраж підйому на гору: 10-12 км.

З собою потрібно мати: сухий пайок (перекус), воду, дощовики, змінне взуття, теплий одяг та аптечку. 

 

Мандрівка починається з Навчальної база польових географічних практик у селищі Ясіня, або у селі Чорна Тиса (геолокація). Варто винайняти позашляховик, оскільки у гори веде важка ґрунтова дорога, проїхати якою на звичайному легковику неможливо. У  самому центрі Ясіня, біля перехрестя з дорогою на Чорну Тису, майже завжди є водії, які пропонують послуги поїздки у гори. Вам потрібно доїхати до університетської бази, що розташована у будівлі колишнього австрійського лісництва. Це типовий гірський будинок, із цокольним та мансардним поверхом, якому вже понад сто років. Навколо  розташовані мальовничі гірські потічки з порогами – Чорна Тиса, Апшинець, Ведмежий, Левківець та інші.

Далі, вам потрібно подолати перехід середньої складності на Татульський грунь (геолокація): від університетської бази дорогою підіймаємось на відроги хребта Свидовець – урочище із назвою Татульський грунь. Тут розташоване унікальне гірське поселення пастухів – можна побачити більше десятка старовинних дерев’яних будівель: колиби, стайні, сироварні.

У пастухів можна придбати молоко та сир, а якщо пощастить – ще й побачити процес виробництва. Здається, що час тут зупинився – усе, як сотні років тому.


Шлях веде до Ворожецьких озер (геолокація) : дорога від колиб майже полога, але перед озерами є крутий підйом вгору. Ворожецькі озера вважаються одними з найгарніших озер в Українських Карпатах. Вони розташовані у льодовиковому карі, ця місцевість схожа на вулканічний кратер. Всього є два озера – більше має назву Тритон, бо тут багато тритонів. На озерах можна влаштувати невеликий пікнік. Друге озеро невелике і власної назви не має.

 

Є альтернативний варіант підйому: до витоків Чорної Тиси. Цей маршрут значно легший, маркований та дуже цікавий. Шляхом всюди стоять дороговкази – орієнтуватись досить просто, підйом пологий. Чорна Тиса є головним витоком Тиси – найбільшої притоки Дунаю. Над витоком є ділянка, з якої відкриваються казкові краєвиди Братківського та Свидовецького хребтів.

Там ви зможете побачити український пам’ятний знак «Тут починається річка Тиса». Трохи вище, по стежці, на галявині лежить великий камінь, із написами німецькою та угорською мовою. Недалеко від каменю розташовано старий метеорологічний майданчик з опадоміром-плювіографом, його встановили понад півстоліття тому представники Московського університету. Від цього приладу походить назва гори – Гора з плювіографом.

 

Після цього повертаємося на університетську базу.

Оберіть наступну локацію маршруту Колоритне Закарпаття - Ясіня


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!