Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Ясіня

Про маршрут

2-й день

Час відвідування: 5 годин 

 

На другий день подорожі вас чекає екскурсія по селищу Ясіня з її історичним центром та численними храмами. Також ви побачите єврейський кіркут та Струківську церкву – об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО.

 

Ясіня (геолокація) це велике селище у самому серці Гуцульщини. Звідси видно найбільші хребти Українських Карпат: і Горгани, і Свидовець, і саму Чорногору. Практично у всі пори року тут багато туристів, звичайно, менше, ніж у Буковелі чи у Славському, та все ж.

Всіх, хто вирушає на екскурсію селищем, ведуть до колоритної дерев’яної церкви та розповідають легенду про Івана Струка. Саме він і побудував дерев’яну церкву, навколо якої виросло селище.

 

За легендою, ватаг пастухів Струк гнав велику отару через перевал, і в районі нинішніх Ясінів його зупинила страшна негода. Він був змушений залишити отару з кількома пастухам та піти на Мадярщину. Коли він повернувся навесні, очікував знайти лише трупи пастухів та овець. Яким було його здивування, коли виявилося що усі живі, а вівці ще й дали гарний приплід. На подяку Богу пастух звів церкву, яка нині є об’єктом ЮНЕСКО.

 

Дегустація

У селищі є багато можливостей смачно повечеряти стравами гуцульської кухні. Рекомендуємо спробувати місцеві вареники з картоплею, кремзлики (варіант дерунів) та голубці.

Оберіть наступну локацію маршруту Колоритне Закарпаття - Солотвино


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!