Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Іза

Про маршрут

1-й день

Час відвідування маршруту: 4 години

 

Село Іза – столиця лозоплетіння на Закарпатті. Перші документальні згадки про село Іза відносяться до 14 століття. Своєю назвою село, за легендою, зобов’язане першому поселенцеві на прізвище Ізая. Лозоплетінням тут займалися з давніх-давен, з роками цей промисел удосконалювався і набував популярності. Лозоплетіння приносило додатковий дохід місцевим жителям. З кінця 19 століття лозоплетіння набуло масового характеру, існує думка, що родоначальником цього промислу в Ізі був Іван Кашко.

 

Проїжджаючи центральною вулицею села майже біля кожної хати можна побачити справжні витвори мистецтва із лози: столи, стільці, крісла-гойдалки, етажерки, тумбочки, вази, шкатулки, кошики, обплетені бутлі, різні сувеніри, тощо. Торгівля під відкритим небом проходить весь рік уздовж траси, тому нікуди спеціально заїжджати не треба. Ціни досить демократичні. Єдине обмеження – на релігійні свята та у неділю все навколо зачинено.

 

Дегустація

Продегустувати місцеві сири можна в сироварні «Баранове», де побачите всі етапи сироваріння. При виготовленні сиру використовують натуральні продукти, а також застосовується сичужний компонент зі шлунка молодого теляти. Асортимент сироварні дуже різноманітний: бринза, м’який сир, твердий сир, кефір, масло.

 

Екскурсія

У селі Іза розташована єдина в Україні ферма плямистих оленів, що налічує понад 150 тварин (геолокація).  Раніше ферма слугувала для отримання лікувального матеріалу пантокрину з пантів. Але на сьогодні власники використовують ферму як об’єкт рекреації та туризму.

На фермі облаштована 2-метрова сітка, яка захищає тварин від людей та навпаки. Огорожа стоїть не по всьому периметру, тому з оленем можна познайомитися і ближче. Оленів можна погодувати, але тільки тією їжею, яку продає господар.  Якщо поводитися спокійно, рогаті тварини охоче їстимуть із рук.

Графік роботи:

Пн. – Сб. 09:00 – 19:30
Нд. – вихідний

 

Дегустація

У селищі можна завітати до сироварні «Бараново» – це автентична сироварня із закарпатською кухнею, де з  натурального овечого молока иготовляють сири, масло кефір.

Записатись на екскурсію/дегустацію: https://www.facebook.com/osgbaranovo/ або за номером телефону 096 281 3916

 

 

Оберіть наступну локацію маршруту Закарпаття - Велятино


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!