Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Шаян

Про маршрут

3-й день

Час відвідування маршруту: 4 години

 

Українське село Шаян знаходиться в Закарпатській області, Хустському районі (геолокація). Його ще називаються Закарпатська Швейцарія, адже тут знаходиться цілющі мініральні джерела — Мараморош.

 

Місцевість славиться своїм курортним санаторієм “Шаян” (геолокація). Він знаходиться за 18 км від м. Хуст, на схилах Виторлаг-Гутинського хребта на висоті 210 м над рівнем моря. Санаторій розташований на лівому березі річки Тиси біля підніжжя гори Великий Шаян, що разом з горами Середній і Малий Шаян оточує курортну зону, залишаючи відкритим тільки східний напрямок.

 

Основним лікувальним фактором вважається вода «Буркут». За загальним вмістом гідрокарбонатів наближається до мінеральних вод «Боржомі», «Єсентуки» і «Віші-Селестон» (Франція), проте належить до Диліжанського типу – наявність в її складі метакремнієвої кислоти.

 

Недалеко від курорту знаходиться озеро, де можна купатися, кататися на човні або катамарані. Взимку можна кататися на лижах. Тут є кілька схилів, бугельний підйомник санаторію «Шаян» (300 м), перепад висот 30 м. Він розташований на горі Лопош (460 м) прямо в санаторії. У сусідньому селі Велятино є 800 метровий бугельний підйомник.

 

Дегустація

В Шаяні можна спробувати Закарпатські вина та мед знаменитих пасічників.

Оберіть наступну локацію маршруту Закарпаття - Фазанарій «Малі Когутови»


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!