Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Равликова ферма

Про маршрут

1-й день

Час відвідування маршруту: 4 години

 

Три роки тому на Хустщині, у Нижньому Селищі, з’явилася справжня равликова ферма (геолокація). На локації пропонують спробувати равликів у трьох смаках — по-бургундськи, по-діжонськи та по-закарпатськи.

 

Варто відзначити, що на момент відкриття це була перша равликова ферма на Закарпатті. Історія виникнення цієї господарства почалася з того, що один з власників намагався вирощувати харчового равлика вдома. Потім знадобилося навчання у Європі, щоб дізнатися, як відкрити равликову ферму. Далі пішов ще рік на облаштування ферми та розведення маточного стада. Немало часу знадобилось і для облаштування необхідних умов для равликів – як кормових, так і кліматичних.

 

Але, як зазначають власники, воно того варте, адже за три роки існування ферма встигла стати туристичною родзинкою Закарпаття.

 

А ще на фермі можна придбати заморожених равликів або равликову ікру, щоб делікатес змогли продегустувати ваші близькі та друзі. До речі, цікавий факт – ікру равликів для їжі відбирають прискіпливо – вона має бути середнього розміру, більші та маленькі ікринки відкидаються. Також важливий колір: ікра для споживання в їжу має мати жовтуватий колір – “перлинний”, – її ще інакше так і називають “перлинна ікра” (прозорі, темніші, червонуваті ікринки відсортовуються). Щодо смакових особливостей, кажуть, що ікра равликів схожа за смаком на лісові трави. А от самі равлики смакують наче смажені гриби.

 

Дегустація та екскурсія

По фермі проводять невелику екскурсію, яка разом з дегустацією коштує 100 грн. Вам видадуть порцію з 9 равликів, кількох різних соусів, олії та закарпатського вина.

 

Графік роботи: пн-сб 11:00-17:00, нд 13:00-17:00

Вартість: екскурсія фермою коштує 30 гривень з людини. Якщо екскурсія з дегустацією – 100 гривень. Записатися на екскурсію або дегустацію можна за телефоном: 068 091 39 22 (Михайло).

 

Поруч з Равликовою фермою знаходиться “Селиська сироварня” (геолокація), заснована у 1994 році. Тут дегустують сири, що зроблені за швейцарською технологією та проводять екскурсію по території.

Принцип роботи сироварні досить цікавий: вони переробляють коров’яче молоко від місцевого населення, яке проживає неподалік від відомої Долини нарцисів у Карпатах. Як зазначають власники, продукт від кожного постачальника щодня контролюється. Серед ассортименту товару наявні сири Селиський, Хуст, Нарцис Карпат, Менчул. Також, ферма виготовляє вершки та масло.

 

Оберіть наступну локацію маршруту Закарпаття - Іза


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!