Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Велятино

Про маршрут

2-й день

Час відвідування маршруту: 1 день 

 

Велятино (геолокація) — село в Україні, у Хустському районі Закарпатської області. Село належить до передгірної зони. З південної околиці села тягнеться хребет Оаш, який належить до південно-східної частини Вигорлат-Гутинської вулканічної гряди, зокрема до масиву Тупий Гутин, висота якого 878 метрів над рівнем моря. Північна околиця села – пойма річки Тиса.

 

Місцевість має унікальний термальний басейн з різним мінеральним складом – “Теплі води” (геолокація). А СПА-послуга “Соляна кімната” тут вважається дуже популярною та корисною для організму. Також, у Велятині є популярна послуга  – сплав по річці Тиса. Зробити це можна як індивідуально, так і в групі.

 

Історичним місцем у селі вважається печера велетня Пинтя. За легендою, це був розбійник-велетень, разом з табором, він жив у печерах Велятині. В околицях села, на горі Широкий верх, дотепер існує печера у вигляді двох велетенських каменів, яку велятинці називають “Пинтьова кухня”. Місцеві мешканці ще називають ці кам’яні підземелля – печерами опришків. На фоні великих каменів можна відчути атмосферу тих років та зробити гарні селфі. Також, в честь велетня відкрили пам’ятник (геолокація), поруч знаходиться Криниця Пинтя.

Застерігаємо! До печер Пинті краще дійти з місцевим гідом. Самостійна дорога може бути небезпечною через значну кількість ярів та міжпагорбів.

 

Дегустація

Втуристичному комплексі “Теплі води” готують традиційну велятинську дзяму – це автентичний Закарпатський суп приготовлений на багатті.

Оберіть наступну локацію маршруту Закарпаття - Шаян


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!