Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Село Бобриця

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 4 години

 

Мальовниче оточене лісом село Бобриця знаходиться у Києво-Святошинському районі (геолокація) поблизу впадіння ріки з однойменною назвою в річку Ірпінь. Зараз в селі зареєстровано 740 мешканців, але фактично живе близько 1,5 тис. осіб.

 

Вважається, що свою назву село отримало від бобрів, яких тут завжди було дуже багато.

Перші згадки про Бобрицю з’явилися ще у Х ст. На цих землях, де колись жили поляни, проходила частина легендарних Змієвих валів – древніх оборонних укріплень. Їхні залишки частково збереглися неподалік села.

 

1648 рік вважається офіційною датою заснування села. У той час його територія належала Київському Золотоверхому Михайлівському монастирю.

Бобриця здавна відома як край вільних козаків. На цих та сусідніх землях було сформовано козацькі сотні (Білогородська, Боярська, Макарівська, Привальска та Ясногородська та ін.)

 

Сільська управа Бобриці обиралася мешканцями і самостійно вирішувала усі важливі питання: землі, освіти, забезпечення війська тощо. Місцеві жителі, які поверталися з військових дій, наділялися землею, коштами на господарство та пільгами.

 

Козацький дух та міцні засади самоуправління збереглися тут і сьогодні. Сучасна Бобриця – унікальне село, село-мрія.  І мрія ця здійснюється завдяки місцевій громаді та великій кількості творчих людей, які обрали Бобрицю в якості своєї арт-резиденції і зробили її відомою на всю країну.

Зміні у селі розпочалися із 2014 року, коли місцеві жителі об’єдналися із «новоселами». Усі разом вони вирішили створити сучасне село, де справді хочеться жити. Так з’явився проєкт «Казкове село Бобриця», ініціатором якого став підприємець Роман Іваненко.

 

У Бобриці організовано роздільний збір сміття, а очищені ліси навколо стали прикладом правильного ставлення до природи. Місцевим мешканцям можуть позаздрити жителі багатьох міст: велодоріжки, освітлення, новенькі зупинки, розгалужена система відеоспостереження, оновлені сквери… Перелічувати результати роботи громади можна довго. Але це ще не всі особливості незвичайного села.

 

Бобриця відома як арт-осередок, де кожен може проявити свої творчі таланти. Арт-село, чи smART village BOBRITSYA – це унікальний публічний простір, де зануритись у мистецтво можна просто посеред вулиці: ландшафтний дизайн, стріт-арт, скульптура.

Культурні події у Бобриці відбуваються увесь рік.

 

Любите кататися верхи? Завітайте до Arion Stables (геолокація). Це пансіон для коней, де проводяться змагання з кінноспортивного туризму та працює школа верхової їзди.

Шанувальники велопрогулянок можуть із задоволенням проїхати кілометри лісом облаштованими велодоріжками, а риболови – половити рибку на березі Доброго озера.

 

Екскурсії

1.Музей етносу та історії села Бобриця.

2. Садиба-галерея сучасного українського художника Володимира Слєпченка.

3. Парк сучасної скульптури.

 

Оберіть наступну локацію маршруту Київська область 4 - Ясногородська страусина ферма


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!