Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Тунель кохання, Клевань

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 1,5 години

 

Початок залізниці, відомої як Тунель Любові, знаходиться в Клевані і веде до Оржева прямою лінією, довжиною 4 км. Походження Тунелю має свою особливу романтичну легенду. 

 

Згідно легенди, в Польщі жив хлопець, він сповідував католицьку віру. Його кохана жила в Клевані та сповідувала православ’я. Через різні віросповідання ані церкова, ані батьки не благословляли (більш того були проти) їх зустрічей. Так оскільки хлопець працював інженером-проектувальником, він переконав керівництво зробити нове залізничне сполучення лісом. Він аргументував, що таке будівництво буде найоптимальнішим та найшвидшим, і якщо будувати за класичними проектами – доведеться зносити житлові будинки і довжина залізничного полотна буде довшою. Тож після закінчення будівництва закохані хлопець з дівчиною листуватися за допомогою ліхтариків, відправляючи з різних кінців тунелю повідомлення.

 

Але, окрім легенди, є й прагматиний бік. За радянських часів тут була військова база. Тож щоб зберегти шлях до неї в таємниці, навколо шляхів посадили ліс, який з часом перестали обрізати. Так утворився зелений тунель.

 

Пам’ятка набирає велику популярність серед туристів, зараз в Тунелі Кохання можна зустріти мандрівників з різних країн. Тунель виглядає привабливо в будь-який час року. Тому особливо підбирати сезон не обов’язково. У це місце буде доречним приїхати хоч сніжною взимку, хоч соковитим зеленим літом.

 

Екскурсії

Дорогою варто заїхати до Клеванського замку. Його засновано у 1475 році древнім княжим родом Чарторийських. На превеликий жаль, наразі замок потребує реставрації. З усієї конструкції найкраще зберігся арковий міст на опорах, що перекинуто через рів до замку. Також біля замку є красива церква Різдва Христового (1777 р.), а через дорогу – костел Благовіщення із дзвіницею (1630 р). Біля костелу стоїть двоярусна дзвіниця. 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!