Підказка користувачу
vodafon findandfolow findandfolow
Пам’ятник Івану Федорову

Про локацію

Це пам’ятник українському першодрукареві Іванові Федорову. Він прибув, як він сам писав, «до богоспасенного міста Львова» 1574 року, утікаючи з дикої Московії. Коли він надрукував у Москві першу книжку, місцеві монахи пожалілися цареві Івану Грозному, що вони, натхненні Святим Духом, створюють рукописні книжки, а тут приїхав якийсь шарлатан і за допомогою бісівського верстата штампує такі самі книги. Цар повірив монахам, які таким чином позбулися конкурента, а Федорову ледве вдалося втекти.

У Львові першодрукар звертався до багатіїв, аби йому допомогли видати книжки, але ніхто з багатих львів’ян не відгукнувся. Тоді Федоров звернувся до бідноти, ремісників, поденних працівників і ті з останніх своїх грошей, «як та вдова, що пожертвувала останню лепту», про що писав першодрукар, забезпечили фінансовий бік видання перших в Україні книжок – «Апостола» і «Граматики».

Цікава деталь – книжок «Апостола» («Діяння і Послання Святих Апостолів») львівського видання 1574 року зараз залишилося у світі близько ста примірників. З’являються навіть невідомі досі книги з колекцій українських екс-президентів і народних депутатів. Натомість «Граматика» залишилася лише в єдиному примірнику, який зберігається у Гарвардському університеті в США. Оскільки наклад обох книг був приблизно однаковий – близько півтори тисячі примірників, можна уявити, як багато важила тоді освіта для молодого покоління.

1585 року у Львові заснували друкарню Успенського ставропігійного братства – найстарішу безперервно діючу до цього дня типографію у Східній Європі, а 1586 року видано Статут школи Успенського ставропігійного братства – найстарішу педагогічну пам’ятку на пострадянських теренах.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!