Обрати регіон
vodafon findandfolow
Селище Циблі

ПРО МАРШРУТ

1-й день

Час відвідування локації: 1 година

 

Циблі – це село у Переяслав-Хмельницькому районі, на відстані 100 кілометрів від Києва. У селі мешкає 2,6 тис людей.

 

Назва села походить від слова “цибати”, варіації “стрибати”. Місце, на якому розташувалося поселення, було болотяним, з купинами та ямами, тож часто доводилося стрибати, щоб дістатися до села з інших населених пунктів.

 

Сучасні Циблі – фактично зовсім не те поселення, що було засноване в кінці XVI –  на початку XVII ст. Його затопили під час створення Канівського водосховища, і сучасне село – це просто відбудовані або перенесені хати зі старого села. 

 

Саме затоплене старе село – те, заради чого туристи їдуть у Циблі. Від нього не залишилось нічого, окрім старого хреста та руїн церкви. Хрест – позначка старого козацького поховання, яких у давні часи тут було багато. На жаль, майже жодне не збереглося – спочатку могили козаків грабували чорні археологи та шукачі стародавніх багатств, а згодом територію, де знаходилися поховання, затопили під час створення водосховища.

 

Стіни церкви святого Іллі – нагадування про найбільшу окрасу старих Циблів. Її збудували у 1912 році замість типового на той час дерев’яного храму. У церкві збиралися мешканці усіх навколишніх сіл, доки радянська влада не закрила її та не розібрала дзвіницю.

 

Після затоплення села храм святого Іллі встояв, хоча й не повністю. Стіни церкви стоять на невеличкому острові зовсім біля берега. Дістатися до неї можна як пішки, так і вбрід.

 

Церква не має охоронного статусу та її порятунком від занепаду наразі ніхто не займається.

 

Як доїхати?

До села Циблі найзручніше їхати з Києва, Борисполя або Переяслава. Дістатися можна громадським транспортом або власним авто.

Оберіть наступну локацію маршруту Київська область 7 - Національний природний парк «Білоозерський»


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!