2-й день
Час відвідування локації: 3 години
Національний природний парк “Білоозерський” знаходиться на межі Київської та Черкаської областей та займає площу близько 7015 гектарів. Донедавна він був закритою територією, на якій відпочивала владна еліта, проте зараз парк відкритий для всіх охочих насолодитися дикою природою неподалік від столиці.
Національний природний парк “Білоозерський” створено для відтворення та збереження унікальних для України природних комплексів – як рослинних, так і тваринних.
НПП “Білоозерський” було створено у 2009 році указом Віктора Ющенка. Відповідно до документу на території повинні були провести роботи з благоустрою, забезпечити умови для розвитку флори та фауни – словом, перетворити на важливу для екології України локацію. Проте з приходом до влади Віктора Януковича, який мав завершити розпочате попереднім президентом, територію не лише не відкрили для відвідувань – вона стала особистим мисливським угіддям для можновладців, наближених до Януковича.
На території національно-природного парку “Білоозерський” побудували мисливські вежі, вертолітний майданчик, елітний котедж та клітки для утримання тварин. Зокрема, у “Білоозерському” тримали амурських тигрів та бурих ведмедів, представників Червоної книги.
Що робити?
Наразі у НПП “Білоозерський” можна прогулятися, влаштувати риболовлю у одному з озер або пікнік з сім’єю на березі. Часто до парку їздять, аби помилуватися типи самими тиграми та ведмедями – поки що вони залишаються на території, проте вже під наглядом фахівців. У парку можна зупинитися з наметами. Особливо вдале для цього місце – стоянка на Канівському водосховищі.
Вхід до НПП відкритий для всіх охочих. Проїзд відчинено цілодобово.
Як доїхати?
До національно-природного парку “Білоозерський” найзручніше їхати від Канева, села Хоцьки або Переяслава. Зробити це можна як автобусом чи маршруткою, так і автомобілем.