Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Церква-ротонда у Воскресенському

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 година

 

Церква-ротонда родини Каневських – руїни поблизу села Воскресенське у Переяслав-Хмельницькому районі на Київщині. Будівля була зведена у 1855 році як присадибний храм та усипальниця при маєтку Михайла Каневського. Окрім храму, тут знаходився сам маєток, флігель, майстерня для карет господарів та гостей, два млина та садовий будиночок. Під час революції з маєтком та прилеглими територіями обійшлися жорстоко: сад викорчували та знищили, з церкви винесли цінні речі та похованих власниками предків. У церкві зробили зерносховище, а у маєтку – корівники. 

 

Наразі з усіх будівель маєткового комплексу Каневських залишилися тільки залишки церкви. Архітектурний стиль будівлі – класицизм, проте із незвичним для тогочасної традиції доповненням – ротондами. Особливості архітектури, залишки мальтійських хрестів та загальна композиція храму свідчать про те, що він був католицьким.

 

Залишки церкви вражають масштабом, а всередині будівлі збереглася чудова акустика. 

 

Що робити?

Церква-ротонда у Воскресенську – це перш за все незвичайне та цікаве місце для фото, а ще – гарна локація для прогулянки та пікніка. За дев’ять хвилин можна пішки дійти до берега річки Яненка.

 

Як доїхати?

Їхати до руїн церкви Каневських найзручніше з Переяслава у напрямку Лецків або Тарасівки. Якщо ви їдете автобусом або маршруткою, виходити необхідно у Воскресенську – церква знаходиться на околиці села.

Оберіть наступну локацію маршруту Київська область 7 - Селище Циблі


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!