Обрати регіон
vodafon findandfolow
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішньому

ПРО МАРШРУТ

 

1-й день

Час відвідування локації: 5 годин

Маршрут розпочинаємо з Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішньому. Селище Опішня давно завоювало славу одного з центрів українського гончарства, завдяки праці майстрів кінця ХІХ початку ХХ століття, чиї вироби експортувались до десятків країн світу.

 

Колекція гончарних виробів музею налічує більше 40 тис. екземплярів. Серед них – експонати традиційних осередків та вироби майстрів художньої кераміки. Фонд гончарних одиниць постійно поповнюється. Особливу цінність мають унікальні миски, зібрані в різних областях.

 

Відвідувачі музею також мають можливість ознайомитися з найбільшою в Європі колекцією садово-паркової монументальної глиняної скульптури, що налічує понад 300 робіт. Тут можна побачити скульптури висотою понад 5 метрів. Авторами робіт є як художники-керамісти з України, так і з закордону: Білорусі, Молдови, Росії, Грузії, Азербайджану, Казахстану, Польщі, Сербії, Хорватії, Туреччини, Іспанії, Бразилії, США. Для дітей на території створено КЕРАМленд з фігурками тварин.

 

Екскурсії

На території Національного музею-заповідника українського гончарства є декілька пам’яток культурної спадщини: Меморіальний музей-садиба гончарської родини Пошивайлів, Музей-садиба гончарівни Олександри Селюченко, Музей мистецької родини Кричевських, Центр розвитку духовної культури, Меморіальний музей-садиба філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа. У кожному з них проводять екскурсії за попереднім записом:

  1. Меморіальний музей-садиба гончарської родини Пошивайлів зберігає творчу спадщину трьох поколінь одного з найдавніших гончарських родів України, відомого ще з другої половини XVIII століття.

Вартість: для дорослих – 30 грн, для дітей шкільного віку – 20 грн.

Замовлення екскурсії: https://opishne-museum.gov.ua/excursion/marshrut-4/

 

  1. Музей-садиба гончарівни Олександри Селюченко – це колишнє помешкання та майстерня генія українського гончарства. Саме тут можна подивитися вироби, які стали одним із значних досягнень української культури ХХ століття.

Вартість: для дорослих – 30 грн, для дітей шкільного віку – 20 грн.

Замовити екскурсію можна за посиланням: https://opishne-museum.gov.ua/excursion/marshrut-3/

 

  1. Музей мистецької родини Кричевських. Експозиція музею розкриває таємниці української культури та мистецтва з кінця ХІХ століття до сьогодення на прикладі однієї з найвизначніших мистецьких династій України та світу – родини Кричевських.

Вартість: дорослі – 50 грн, діти шкільного віку – 40 грн.

Замовлення екскурсії: https://opishne-museum.gov.ua/excursion/marshrut-7/

 

  1. Центр розвитку духовної культури – це локація для реалізації культурних проектів (виставок, фестивалів, конкурсів, майстер-класів, ярмарок, квестів тощо).

Вартість: дорослі – 30 грн, діти шкільного віку – 20 грн

Замовлення екскурсії: https://opishne-museum.gov.ua/excursion/marshrut-6/

 

  1. Меморіальний музей-садиба філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа налічує роботи сорока чотирьох майстрів гончарного ремесла. Окрім кераміки, в експозиції музею представлено вишиті українські чоловічі та жіночі сорочки, рушники, скатертини, писанки, стародавні ікони, картини.

Вартість: дорослі – 30 грн, діти шкільного віку – 20 грн

Замовлення екскурсії: https://opishne-museum.gov.ua/excursion/marshrut-5/

 

Майстер класи:

На території музею проводять безкоштовні експрес майстер-класи з гончарства (робота за гончарним кругом), ліплення глиняної іграшки, гончарської мальовки. Свій виріб ви зможете забрати додому, придбавши його за символічну платню.

 

Графік роботи музею:

з 8:00 до 17:00 (Пн–Чт, Сб)

з 8:00 до 16:00 (Пт, Нд)

Оберіть наступну локацію маршруту Полтавська область 1 - Диканька


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!