Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Диканька

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Диканька – мальовниче селище міського типу на березі річки Ворскли. Свою назву Диканька отримала через особливості розташування – її оточують густі ліси з віковими дубами. Саме вони колись надавали селу “дикого” вигляду. 

 

Коли заснували поселення, невідомо, але Диканька має багату історію: на території сучасного селища у давні часи знаходилися три поселення скіфів. У лісі поблизу селища також знайшли рештки давнього підземного містечка, що було розташоване у восьми печерах. Протягом свого існування Диканька стала пунктом призначення подорожей багатьох митців та видатних діячів: Михайла Глінки, Самійла Величка, та, звісно ж, Миколи Гоголя, який прославив селище на весь світ. 

 

Попри невеличку площу, у Диканьці є на що подивитися. Одна із найвизначніших пам’яток – Тріумфальна арка царя Олександра І. Її спорудили на честь візита та перебування правителя у Садибі Кочубеїв у 1820 році. Незважаючи на це, арку вважають єдиною пам’яткою архітектури на території сучасної України, пов’язаною із перемогою над Наполеоном у 1812 році. Наразі арка є своєрідним входом на територію Садиби Кочубеїв, колишніх власників Диканьки. Досьогодні збереглася лише частина колись розкішної садиби – вона була спалена, зруйнована та пограбована у 1919 році.  

 

З іменем Кочубеїв пов’язана ще одна пам’ятка, Кочубеївські дуби. Вони знаходяться вздовж старої дороги з Диканьки на Полтаву. Дубів всього чотири, і кожному із них вже понад 800 років. Вони є частиною регіонального ландшафтного парку «Диканський», до якого, окрім Кочубеївських дубів, входить і Бузковий гай із площею 2 гектари. У 19 столітті його заклали у п’ятиметровому заглибленні, що залишилося після добування глини для цегельного заводу. Гай варто дивитися у період цвітіння – тоді він виглядає по-справжньому незабутньо. Також у межах парку є ялиновий гай та ставки, названі Пивоварськими на честь броварів, які розгорнули у Диканьці бурхливу діяльність у 18 столітті.

 

Якщо прогулянка Диканькою розбудила ваш апетит, обов’язково відвідайте ресторан “Кочубеївська садиба” – він знаходиться зовсім поряд із Тріумфальною аркою. Також у селищі є чудова піцерія “Бегемот”.

 

У Диканьці готелів, на жаль, немає – проте зупинитися на ніч можна і у Полтаві чи дорогою до неї. Наприклад, готель “Мис Доброї Надії” знаходиться всього у 12 кілометрах від селища.

 

Оберіть наступну локацію маршруту Полтавська область 1 - Національний музей-заповідник М.В. Гоголя


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!