Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Геологічна пам’ятка природи «Баранячі лоби»

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 година

 

Баранячі лоби – геологічна пам’ятка природи у географічному центрі Луганщини, поблизу села Айдар-Миколаївка та смт Новоайдарівка, просто на березі річки Айдар. Це – крейдяні скельні відслонення заввишки близько 50 метрів та площею у 2 гектари.

 

Отримали свою назву Баранячі лоби через те, що під певним кутом виступи за формою нагадують чотирьох баранів, що стоять у ряд. Так сталося, тому що виступаючу корінну породу десятки тисяч років тому під час руху “відполірував” льодовик, що повільно спускався у море повз тоді ще молоді гори. З часом цільну породу волога та погодні умови роз’ятрили ярами та тріщинами, що й надало скелям химерного вигляду. 

 

Подібних до Баранячих лобів скель у світі є ще декілька: наприклад, у Канаді у місцевості Нова Шотландія, у Фінляндії, на Кольському півострові, у Карелії… 

 

Баранячі лоби – це ще й цікава флора. Між камінням ростуть представники Червоної книги України: громовик донський, чебрець вапняковий, ранник крейдовий, полин солянковидний тощо. А неподалік від скель є ще одна візитівка Новоайдарівщини – заплавні діброви, що розкинулися у вигині річища Айдару.

 

Чим зайнятися?

На Баранячі лоби не ходять екскурсії, це місце тихого відпочинку. Туристи можуть прогулятися скелями, зазирнути у невеличкі печери, влаштувати пікнік або просто відпочити, насолоджуючись краєвидом. Баранячі лоби – також цікаве місце фотосесій.

 

Як доїхати?

Шлях від Луганська до Баранячих лобів на власному авто триватиме приблизно 1 годину 15 хвилин трасою Н21. Дістатися найближчого населеного пункту – Новоайдарівки – можна і громадським транспортом.

Оберіть наступну локацію маршруту Луганська область 4 - Хутір-привид, Омелькове


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!