Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Хутір-привид, Омелькове

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1,5 години

 

Хутір-привид поблизу села Омелькове – туристична локація на Старобільщині, у межах Шульгинської СТГ. Він роками приваблює як випадкових туристів та поціновувачів архітектури, так і людей, що цілеспрямовано шукають спосіб полоскотати нерви під час подорожі.

 

Історія хутора-привида схожа на моторошну казку. Місцеві розповідають, що колись на хуторі жили найбагатші мешканці краю, переселенці зі Львова. Вони не лише збудували якісні та красиві будинки, а й власним коштом звели церкву та навіть поклали бруківку до хутору з села. А решту багатства сховали десь під хутором – у підземних катакомбах під церквою.

 

Коли про заможних хуторян дізналася радянська влада, їх розкуркулили, а церкву зруйнували. Золото так і не знайшли, а мешканці поступово залишили хутір. Згодом жодної людини тут не залишилося. Проте, за словами місцевих, залишилися привиди, які дзвонять у дзвони зруйнованої церкви та блукають колишніми вуличками хутора. Кажуть, у вікнах покинутих будинків часом горить світло, а у полях навіть чути рев волів.

 

Що робити?

На території хутору вдень можна влаштувати пікнік або просто помилуватися архітектурою минулого – напівзруйнований храм досі вражає своїм масштабним силуетом на фоні просторої луки. А от вночі сюди приходять переважно для того, аби стати свідком паранормальних явищ.

 

Як дістатися?

Власним авто до Омелькова можна дістатися з Шульгинки або Старобільська трасою Н21. З обох населених пунктів курсує і громадський транспорт до села.  


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!