Обрати регіон
vodafon findandfolow
Смолянинове

ПРО МАРШРУТ

1-й день

Час відвідування локації: 2 години

 

Смолянинове – невеличке село у Новоайдарському районі Луганської області. Населення Смолянинового – лише 1297 осіб, а перша згадка сягає 1757 року, коли поміщик Єгор Смольянинов заснував тут слободу, яку назвали на його честь – Смольяниновою. 

 

Що подивитися?

Незважаючи на те, що жителів у Смоляниновому небагато, у культурному плані це село видатне: тут є і краєзнавчий музей, і Кам’яні Баби, і мальовничий Храм Пресвятої Богородиці.

Музей Смолянинова було засновано у 1990-му році. Наразі він складається із чотирьох залів:

  • археологічний;
  • етнографічний;
  • зал, присвячений подіям Другої Світової війни;
  • зал, присвячений видатним мешканцям села.

Більшість експонатів, розміщених у музеї, подаровані селу мешканцями або науковцями, що проводили тут свої дослідження. Так, наприклад, 572 експонати у археологічному залі подарував музею історик Костянтин Красильников, що проводив розкопки у Смоляниновому. Увазі відвідувачів пропонується навіть дбайливо відтворене поховання часів доби бронзи.

У етнографічному залі музею знаходиться 124 експонати. Це також надбання земляків – наприклад, одна з мешканок села подарувала музею автентичні костюми, які виготовила власноруч.

У залі, присвяченому Другій Світовій війні, наведено спогади селян про воєнні дії та реконструкцію руху військ на детальній мапі, а також викладено уламки снарядів, зброю тощо: загалом 373 експонати.

Серед видатних мешканців села, яким присвячено останній зал, зокрема, поет Микита Антонович Чернявський, що народився та жив у Смоляниновому.

Окрім того, на подвір’ї музею знаходиться цікава інсталяція – Кам’яні Баби, язичницькі боввани катакомбної культури та доби половців.

Біля самого в’їзду до Смолянинова знаходиться Храм Пресвятої Богородиці. Це – реконструкція однойменного храму, що був зруйнований у тридцяті роки та визначне місце для релігійної громади краю.

Ще одна цікавинка Смолянинова – дбайливо реконструйована селянська хата, у якій відтворено побут та автентично зображено деталі життя селян на Слобожанщині у ХІХ-ХХ століттях. Особливе місце у хаті займає піч: центр життя тогочасних селян, що забезпечувала тепло, їжу та комфорт.

 

Як доїхати?

До Смолянинова курсують маршрутні автобуси з найближчих міст, а також Сєвєродонецька та Луганська. Розклад варто уточнювати на автовокзалах відповідного населеного пункту. Власним авто з Луганська можна дістатися до Смолянинова трасами Н21 та Т1306.

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!