Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Трикратський ліс

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 4 години

 

Трикратський ліс – штучний ліс поряд із селом Трикрати Вознесенського району Миколаївської області. Це – одне з найцікавіших місць краю та найбільших лісових масивів півдня України, що займає 247 гектарів. У Трикратському лісі дивовижно поєднався ліс та степ, що робить його унікальною локацією для дослідження та відпочинку.

 

Історія Трикратського лісу триває вже понад 200 років – у 1819 його заклав граф Василь Скаржинський. Граф знався на степових та полезахисних насадженнях, тож активно виступав за висадку дерев – у тому числі поміж гранітними скелями та у засушливому кліматі півдня України. 

 

На початку створення масиву планували просто облаштувати парк навколо маєтку графа. Спеціально для цього розробили складну систему каналів, струмків, штучних водоспадів та гребель, що виходили з річки Арбузинка. Завдяки цьому парк розрісся і перетворився на справжній ліс – один із перших масштабних штучних насаджень у регіоні. 

 

Трикратський ліс часто називають Лабіринтом – через заплутані стежки та химерну карту містків. Насправді “Лабіринт” – назва одного з двох основних урочищ лісу. Друге називається “Василева пасіка” – знову ж таки, на честь графа Скаржинського. Також у Трикратському лісі є ставок. А поряд із лісом знаходяться урочища “Літній хутор Скаржинського” та “Миронів сад”. Останнє – єдине на Миколаївщині місце, де мешкають сірі чаплі. 

 

Справжній скарб Трикратського лісу – стародавні дуби. Там їх 350 – кожному з них від 120 до 500 років. Окрім дубів, в лісі є й березовий гай, де часто влаштовують пікніки, а ще бізони, олені, лані та косулі. 

 

З 1972 року Трикратський ліс визнано державним заповідним урочищем, і уся його територія охороняється законом.

 

У Трикратському лісі можна не лише насолодитися різноманіттям тваринного та рослинного світу, а й зайнятися риболовлею, пішим туризмом, влаштувати фотосесію або розкласти намет та відпочити у одній з багатьох з альтанок на території.

 

Що ще подивитися?

У селі Трикрати, на честь якого був названий ліс, є садиба Скаржинських – архітектурна пам’ятка кінця ХІХ століття. Завдяки втручанню радянських архітекторів садиба зберегла свій вигляд лише частково, проте туристи досі можуть розгледіти частини ліпнини та родовий герб. 

 

Як доїхати?

До Трикратів можна доїхати як громадським транспортом з Миколаєва, скориставшись маршрутними таксі, так і власним автомобілем – до Вознесенська, трасою Т1511.

 

Переночувати/відпочити: 

готель “Берізка”, мотель “Берегиня”

 

Оберіть наступну локацію маршруту Миколаївська область 6 - Актівський каньйон


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!