Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Радонове озеро

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Радонове озеро – це штучна водойма, що утворилася на місці видобутку граніту у кар’єрі поблизу села Мигія Миколаївської області. Вода у озері має приємний бірюзовий колір та вищий, ніж зазвичай, вміст радону.  Це – безбарвний інертний газ, що не має запаху та не вступає в реакції з іншими сполуками. Завдяки йому вода має цілющі властивості – допомагає у лікуванні різних травм, захворювань серця, опорно-рухового апарату, нервової системи тощо.

 

Із Радоновим озером пов’язано багато легенд. Наприклад, місцеві розповідають, ніби у сонячні літні дні вода стає настільки прозорою, що крізь неї видно покинуту техніку на дні озера: ескаватори та трактори. Якщо вірити цій історії, кар’єр глибиною 42 метри заповнився водою мало не за ніч – саме тому вивезти змогли не все обладнання.

 

Наразі Радонове озеро є популярною туристичною пам’яткою. Туди приїжджають аби покупатися та позасмагати. Вода у озері неймовірно чиста та прозора, а також прохолодна навіть у найсильнішу спеку. 

 

Над озером протягнуто найшвидший та найвищий на території України тролей. Він має 454 метри у довжину, 72 метри у висоту, і досягає швидкості 120 км/годину!

 

Поряд з озером облаштовано сучасний оглядовий майданчик, з якого можна помилуватися скелями та водою. Поряд із майданчиком є все для зручності туристів: паркінг, альтанки, інформаційний стенд. Тут також можна зайнятися скелелазінням. 

 

Якщо ви плануєте залишитися на ніч, біля озера можна комфортно зупинитися з наметами у кемпінгу.

 

Як доїхати?

До Радонового озера найзручніше їхати з Мигії, а туди – з Южноукраїнська або Первомайська. Звідти до Мигії регулярно ходять рейсові автобуси, які зупиняються біля кемпінгу. Дорога з Первомайську займе 20 хвилин, а з Южноукраїнська – 50 хв.

 

Оберіть наступну локацію маршруту Миколаївська область 6 - Babchuk Winery


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!