Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Актівський каньйон

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 2 години

 

Актівський каньйон – це скеляста долина, що знаходиться над річкою Мертвовод неподалік від села Актове Вознесенського району. Це одна з найяскравіших пам’яток Миколаївської області. Насправді це – не каньйон, так долину назвали через загальну схожість із місцями видобутку корисних копалин. Інші назви каньйону – Долина диявола та Малий Крим. За легендою, раніше Мертвоводом мешканці степу відправляли скіфських правителів у останню путь у рамках поминальних обрядів. Ще одна легенда розповідає про те, як під час татарських набігів місцеві мешканці отруїли річку відваром, а разом із нею і ворогів, що пили з неї.

 

Основа Актівського каньйону – вивітрені гранітні скелі та валуни, які перерізають річки Мертвовод та Арбузинка. Актівський каньйон – частина Вознесенського гранітного масиву. У глибину він часом досягає 40-50 метрів і займає площу 250 гектарів. Завдяки ефектним краєвидам Актівський каньйон є популярним місцем для фотосесій та аерозйомок: білі скелі межують з водою, блакитним небом та густою рослинністю.

 

Окрім цього, Актівський каньйон – це ще й унікальна екосистема, єдиний у Європі каньйон, що за характеристиками нагадує каньйони Південної Америки. Не дивно, адже це – одна з небагатьох майже не змінених втручанням людини місцевостей на території сучасної Європи, а поєднання тепла сонячного степу, прісної води та скель дозволяє співіснувати багатьом видам флори та фауни. Зокрема, у самому лише каньйоні ростуть 156 видів лишайників та 44 види грибів, гніздують лелеки, канюки, очеретянки та кам’янки.

 

Чим зайнятися?

Окрім споглядання за природою та фотографування пейзажів туристи у Актівському каньйоні займаються скелелазінням, спелеотуризмом та рафтингом, сплавляючись Мертвоводом та Арбузинкою.

 

Як доїхати?

Їхати до Актівського каньйону з Миколаєва краще через Вознесенськ. Далі варто дістатися до Трикратів – це можна зробити як громадським транспортом, так і власним авто. З Трикратів до Актівського каньйону також можна дістатися маршрутним таксі. Зверніть увагу, що останні кілька кілометрів дороги від Трикратів до Актового вимощені бруківкою часів, їхати потрібно обережно. 

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!