Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Острів Березань

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1,5 години

 

Острів Березань – унікальна локація, на якій збереглися одні з найдавніших руїн у Миколаївській області. Він розташований неподалік від мису Аджияск та на захід від Березанського лиману. 

 

Березань – частина національного історико-археологічного заповідника “Ольвія”. У VII столітті до н.е. тут оселилися греки та заснували місто Борисфен. Греки активно будували на острові храми, зокрема, присвячені Афродіті та Ахілесу. Слов’яни ж на території Березаню поклонялися Святовиду – за міфологією він був противником Чорнобога, давньослов’янського бога темряви та ночі.

 

На Березані у різні часи жили і візантійці, і римляни, і турки, і росіяни. Через те, що мешканці острова постійно змінювалися, у нього було цілих 6 назв, а на його території археологи знайшли сліди одразу декількох держав. Зокрема, унікальну для України знахідку – єдину на території країни надмогильну плиту з рунічними знаками, яку варяг на ім’я Ґрані зробив для свого померлого друга Карла.

 

І хоч на схилах Березаню богу Святовиду більше не моляться, острів залишився цікавим для відвідувачів. Туристи можуть ознайомитися із унікальними знахідками археологів, подивитися на залишки турецьких фортифікацій часів Османської імперії, відвідати печерами та спуститися у підземеллям російського форту. На початку ХХ століття він був справжньою мішенню для обстрілів з моря, тому під час його будівництва архітектори розробили заплутану систему підземних ходів та польових укриттів. 

 

Поціновувачам більш активного відпочинку сподобається дайвінг біля берегів острова. Кажуть, туристи регулярно знаходять на дні уламки античних амфор та іншого давнього посуду.

 

Як дістатися?

Щоб потрапити на острів, необхідно скористатися послугою оренди катерів. Транспорт можна винайняти самостійно у Рибаківці або Очакові, або ж приєднатися до екскурсій, які організовують туроператори у Очакові, Рибаківці, Коблевому та Миколаєві.

Оберіть наступну локацію маршруту Миколаївська область 3 - Мис Аджияск


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!