Обрати регіон
vodafon findandfolow
Тетерівський каньйон

ПРО МАРШРУТ

1-й день

Час відвідування локації: 8 годин

 

Тетерівський каньйон входить до п’ятірки мальовничіших каньйонів України. Гранітні прямовисні скелі, високі береги, порослі стрункими соснами та справжні водоспади створюють надзвичайно гарний пейзаж.

 

Ширина каньйону варіюється від 20 до 100 метрів, а висота гранітних скель місцями досягає 30 метрів. Біля каньйону протікає річка Тетерів, яка місцям нагадує гірський струмок, що трохи далі перетворюється на справжній водоспад. 

 

Річкою часто організовують сплави на човнах або байдарках, які під силу навіть непідготовленим новачкам. Трохи далі від річки скелясті береги покривають зарості заповідного лісу. У ньому досі збереглися величезні трьохсот і навіть п’ятсотлітні дуби, які знаходяться під охороною.

 

Щодо околиць каньйону, обов’язково варто подивитися на руїни палацу Терещенка (геолокація), що в с.Дениші. Селище в XIX ст. були значним промисловим центром. Тут стояли заводи з виливання чавуну та виробництву заліза, добували руду та вогнестійку глину для виробництва цегли, кварц для доменної печі та решту іншої сировини для промислового виробництва. Тому відома родина відомого мецената-Терещенка вирішила будувати свій палац саме у цій місцевості. Про розкіш денишівського маєтку цукрозаводчиків ходить багато легенд та чуток. За однією з них підлога у палаці була викладена золотими монетами. Коли про це дізнався цар, то був дуже невдоволений, адже не годиться ходити по державних гербах із його зображенням. Нібито тоді Терещенко наказав поставити монети на ребро. Правда це чи ні, але всі ці розкоші зникли одразу після революції.

 

Далі роздивимось Тригірський монастир (геолокація). У нього довга і цікава історія. На початку XVIII століття монастир потрапив під юрисдикцію уніатської церкви, а в 1839 році був повернений в лоно православ’я. Будівництво стародавньої будівлі проходило під керівництвом князя Володимира Житомирського. Головною святинею монастиря є чудотворна ікона Тригірської Божої Матері, що відноситься по стилю письма до XVIII століття. Від церковної огорожі погляду мандрівників відкривається небувалої краси панорама. Звідси видно краєвиди каньйону, величезне водосховище, скелясте узбережжя, покрите деревами різної породи.

 

Екскурсії

Дениші (геолокація) біля Житомира – мекка скелелазіння. Сюди з’їжджаються скелелази з усієї України та сусідньої Білорусі. Тут є маршрути на різні рівні складності (спробувати свої сили можуть навіть новачки), а також зручні місця для облаштування наметового містечка. За детальною інформацією звертайтеся за телефоном: +38 050 593 61 59 (організатори екстремальних екскурсій).

Оберіть наступну локацію маршруту Житомирська область - Хуторок «Чудодієво», сон на бджолах


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!