3-й день
Час відвідування локації: 1 день
Остання локація нашої подорожі – палац Уварової, що розташований у селі Турчинівка, Чуднівського району.
Історія цієї садиби почалась ще у другій половині 19 століття, коли цукрозаводчик Федір Терещенко купив землю у Турчинівці. Тут побудували палац, який належав наймолодшій дочці Федора Артемійовича – Наталії.
Наталя була справжньою господинею, тому гарно облаштовувала територію навколо будинку. Палац оточували квіткові клумби, а дно ставу вистелили дубовими дошками.
Оскільки донька Терещенка та її чоловік звикли до міського ритму життя, садиба у Турчинівці здебільшого пустувала. Через сім років шлюб дав тріщину, а Жовтнева революція 1917 року розвела долі Наталі та Сергія. Він з двома дітьми тікає до Парижу, а вона ховається у турчинівській садибі. Через рік Наталя теж емігрує до Франції, і більш ніколи не повертається до України.
Вже у 20-х роках минулого століття, коли радянська влада зміцнила свої позиції в Україні, палац Уварової у Турчинівці переобладнали під освітній заклад, а до цього тут була сільськогосподарська школа. Після Другої світової війни будинок дивом вцілів. Згодом тут розпочав роботу сільськогосподарський технікум, а сьогодні тут працює ДНЗ “Турчинівський професійний ліцей”.
Палац є дуже цікавим з точки зору не лише історії, а й архітектури. Його центральний і західний фасади прикрашені ризалітами, а основою декоративних елементів служить майстерна цегляна кладка з невеликими доповненнями у вигляді ліпних елементів (герб Уварових, рослинний орнамент підвіконних фільонок, кронштейни балкона).
Екскурсії
Виділіть час на прогулянку територією біля палацу. У парку навколо садиби збереглися дерева, посаджені ще Наталією Федорівною. Жити Уварови планували тут переважно навесні та влітку. Тож окрім парку облаштували ще й чималий став.