Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Палац Уварової

Про маршрут

3-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Остання локація нашої подорожі – палац Уварової, що розташований у селі Турчинівка, Чуднівського району.

 

Історія цієї садиби почалась ще у другій половині 19 століття, коли цукрозаводчик Федір Терещенко купив землю у Турчинівці. Тут побудували палац, який належав наймолодшій дочці Федора Артемійовича – Наталії. 

 

Наталя була справжньою господинею, тому гарно облаштовувала територію навколо будинку. Палац оточували квіткові клумби, а дно ставу вистелили дубовими дошками. 

 

Оскільки донька Терещенка та її чоловік звикли до міського ритму життя, садиба у Турчинівці здебільшого пустувала. Через сім років шлюб дав тріщину, а Жовтнева революція 1917 року розвела долі Наталі та Сергія. Він з двома дітьми тікає до Парижу, а вона ховається у турчинівській садибі. Через рік Наталя теж емігрує до Франції, і більш ніколи не повертається до України. 

 

Вже у 20-х роках минулого століття, коли радянська влада зміцнила свої позиції в Україні, палац Уварової у Турчинівці переобладнали під освітній заклад, а до цього тут була сільськогосподарська школа. Після Другої світової війни будинок дивом вцілів. Згодом тут розпочав роботу сільськогосподарський технікум, а сьогодні тут працює ДНЗ “Турчинівський професійний ліцей”. 

 

Палац є дуже цікавим з точки зору не лише історії, а й архітектури. Його центральний і західний фасади прикрашені ризалітами, а основою декоративних елементів служить майстерна цегляна кладка з невеликими доповненнями у вигляді ліпних елементів (герб Уварових, рослинний орнамент підвіконних фільонок, кронштейни балкона).

 

Екскурсії 

Виділіть час на прогулянку територією біля палацу. У парку навколо садиби збереглися дерева, посаджені ще Наталією Федорівною. Жити Уварови планували тут переважно навесні та влітку. Тож окрім парку облаштували ще й чималий став. 

 


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!