Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Печера Оптимістична

Про маршрут

2-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

На третій день відвідаємо гіпсову печеру під назвою “Оптимістична”. Це геологічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Вона розташована в межах Борщівського району Тернопільської області в лісовому урочищі «Королівка».

Печера «Оптимістична» утворилася внаслідок розчинення підземними водами гіпсів неогенового віку (14 млн. р.).Вона являє собою складний за будовою горизонтальний площинний лабіринт гротів, ходів і галерей, закладений у 20-метровому пласті темно-бурого (у верхній частині) і жовтувато-сірого (у нижній частині) гіпсу.

 

Оптимістична складається з 15 районів, які відрізняються один від одного морфологією ходів, кольором і структурою гіпсу, кількістю кристалів, їхніми розмірами, формою та навіть відтінком. Райони відносно ізольовані, з’єднані між собою одним або двома ходами. Найкрасивішими ділянками печери вважають галереї Караганда, Золотий Полоз, Пушкіна, Чумацький Шлях, також район Радіо Люкс, гроти Тудуся та Кіт.

 

Починається ця велична і цікава печера з району, який називають Старий або Вхідний, його довжина становить 9,9 км. На сході через двохсотметровий низький і вузький лаз він з’єднується з печерою Вітрова. 

 

На заході Вхідний район приєднується до району «Глобусів». Тут з’являються широкі, добре пророблені водою галереї — «Циклоп», «Спелеологів», «Вічно юних», «Софія»; зали — «Дружба», «Ювілейний».

 

До речі, Оптимістична занесена до Книги рекордів Гіннеса як найдовша у світі гіпсова печера, найдовша печера Євразії та п’ята за довжиною серед печер світу. За своїми розмірами та структурою печера «Оптимістична», як і інші гіпсові печери-лабіринти Придністровського Поділля, не мають аналогів в інших регіонах поширення гіпсових порід на Землі. Унікальність та краса печери приваблює туристів-спелеологів та вчених із багатьох країн світу.

 

Екскурсії

Місцеві екскурсоводи проводять екскурсії трьох видів: легкі пізнавальні ознайомчі екскурсії — 2 год. під землею; маршрути середньої складності — тривалість до 7 годин; екстремальні маршрути для витривалих. Ціни, в залежності від дати та сезону потрібно уточнювати за телефонами: +38 097 2255877, +38 099 0708802.

 

Перепочити/заночувати: Гостинний двір, Затишок, Mishyn-Siti

Смачно пообідати: ресторан «MISTO», Замок, Забава Борщівська

Оберіть наступну локацію маршруту Тернопільська область 1 - Чортків


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!