Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Печера Млинки

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Перший день подорожі розпочинається із печери Млинки, розташованій у с. Залісся, поблизу м. Чортків. Загальна довжина відкритих ходів печери Млинки становить понад 46 км. У гіпсовому лабіринті ви побачите сталагміти та сталактити, камені дивних форм, плафони й кристали. Печеру, відкриту всього 50 років тому, населяють кажани та вкривають гіпсові галереї.

 

Печеру назвали «Млинки» на честь однойменного стародавнього селища, в якому працювали чотири млини. Ще в 18 столітті селяни використовували один з них для перероблення гіпсу, видобутого в печерах. 

 

Печера Млинки є геологічною пам’яткою природи загальнодержавного значення. Це гіпсова лабіринтова печера, вхід до якої розташований на висоті приблизно 270 метрів над рівнем моря. Її історія почалася ще тоді, коли на місці сучасної Тернопільської області було одне з сарматських морів. Нинішні ходи печери – це колишні тріщини в дні моря, які з часом збільшилися під руйнівним впливом води. Через кілька сотень років водойма повністю висохла, залишивши по собі тільки гіпсове дно, всіяне лазами й ходами. Печера Млинки простягається вздовж однойменної долини, з південного сходу на північний захід, та заглиблюється у північному напрямку.

 

Існують відомості, що у печері під час Другої світової війни переховувалися євреї, а згодом – бійці УПА. В одному із залів повстанці вчилися стріляти. Білі цяточки на одній зі стін, які ви побачите,– це сліди куль.

 

Оригінальним є підземний лабіринт «Кам’яна соломка». Поверхня його стелі вкрита густими заростями сталактитів. 

Печера Млинки вважається однією із найспортивніших. Тут нудьгувати не доведеться: ви будете долати відстань часом – у повний зріст, а частіше – навпочіпки й пірнаючи у вузькі ходи. Море адреналіну гарантовано. 

 

Екскурсія

Екскурсії проводять підготовлені інструктори, які не тільки проведуть вас лабіринтами печери, а й розкажуть чимало захоплюючих історій та легенд.

 

Для досвідчених туристів, що прагнуть гострих відчуттів та фізичних навантажень, розроблено спеціальний “Зондер-маршрут”. Він передбачає подолання найважчих ходів Центрального району в досить швидкому темпі. Подробиці та актуальні ціни уточнюйте за телефоном: +38 096 212 40 71.

 

Перепочити/заночувати: Спелеохата біля печери Млинки, HALEX5, Готель Vivat

Смачно пообідати: Restoran “Vodohray”, ПАБ «Сова», Пан Чортківський

Оберіть наступну локацію маршруту Тернопільська область 1 - Печера Оптимістична


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!