Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Чортків

Про маршрут

3-й день

Час відвідування локації: 1 день

 

Подорож рзавершується тихим містечком Чортків, що у Тернопільській області. День міста місцеві відзначають у храмовий свято, 12 липня, беручи за початок відліку 1522-й – рік надання Чорткову магдебурзького права.

 

Думки про те, що у цій мальовничій долині люди проживали віддавна, підтверджують і численні знахідки археологів. Так, у 2005 р. у центральній частині міста, біля входу на овочевий ринок, на триметровій глибині віднайшли ліве крило житла, кут печі та залишки кераміки, що належать до епохи ранніх слов`ян кінця черняхівської культури ІІІ – ІV ст. н. е.

 

До речі, є один цікавий факт. Переказують, що Богдану Хмельницькому, котрий побував у Чорткові зі своїм козацьким військом, так сподобалися місцеві краєвиди й храми, що він навіть зробив тут вирішальний крок в особистому житті – взяв шлюб у Вознесенській церкві.

 

Відвідаємо Домініканський костел, який було зведено протягом 1610-1614 рр.. Сьогодні у храмі розміщено копію Чортківської чудотворної ікони Матері Божої (оригінал — у Польщі).

 

Далі прямуємо до Катедрального собору св. Петра і Павла. Цей величезний храм (51 м) було започатковано у 1992 р. . Найцікавішим є те, що куполи храму творять тризуб.

 

Роздивимось Ратушу. Її вежа притягує погляд своїм колоритом, який навіть зафільмовано у кількох кінострічках. Годинник башти виготовили швейцарські майстри.

 

Одна з найвизначніших пам’яток міста —   Чортківський замок.  Довкола історії замку виникло багато переказів про довжелезні підземні ходи до навколишніх лісів, якими захисники могли рятуватися від ворога. Протягом багатьох років будівля переходила від одного до іншого власника, але з кожним століттям підкріплювалася містична слава Чортківського замку.

 

Існує легенда, в якій йдеться, що давним-давно в стінах Чортківського замку були живцем замуровані  шляхтич і чернець. Одні кажуть, що це було їх покарання за непослух, а інші стверджують, що правителі замку вірили у магічні сили, а цих людей обрали жертвами. Сталось це тоді, коли місяць був уповні, на календарі було 13 число.

Ніхто не знає, правда це чи ні, а більше цих двох людей у замку не бачили.

 

Екскурсії

 

У Чорткові знаходиться кімната-музей Маркіяна Шашкевича, що розташована в однойменній гімназії. Тут ви маєте змогу доторкнутися до історії відомого письменника, поета, релігійного та культурно-громадського діяча Галичини. Вхід безкоштовний.

 

Також міська рада пропонує гастроекскурсію із дегустацією автентичних страв та етноекскурсію з участю у майстер-класі. Подробиці уточнюйте за телефонами: тел. (03552) 3-91-19, (03552) 2-27-98.

 

Перепочити/заночувати: хостел “Золота нива”, Hotel Anastasia, готель “Авіаносець”

 

Смачно пообідати: Astoriya, Piazza City Cafe, Burger Shop.


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!