Підказка користувачу
vodafon findandfolow
Джерело “Писана криниця”

Про маршрут

1-й день

Час відвідування локації: 3 години

 

Джерело “Писана криниця” – справжнє геологічне диво, що розташоване неподалік відомого гірськолижного курорту Славське. Це і печера, і джерело води. Кожен порядний турист, який приїхав підкорювати круті схили, неодмінно має відвідати цю пам’ятку природи. 

 

У 1970-му році місцева влада створила тут заповідник з метою зберегти пам’ятку. Печера розташована на схилі гори Великий Верх, серед дерев бука. Утворилася вона у скельних виходах тріщинуватих палеогенових пісковиків. У тому ж місці знаходиться джерело. Вода у джерелі вважається цілющою, а з його історією пов’язана яскрава легенда про карпатського “Робін Гуда” Олекса Довбуша.  

 

Один з друзів запропонував йому помірятися силами і Олекса відповів: “Найсильнішим буде вважатися той, хто зуміє розписатися рукою на кам’яному колодязі”. Виконати це вдалося тільки Олексі, його суперники не змогли залишити слід на камені. З тих пір джерело називається “писаним”, а місцеві жителі розповідають, що спробувавши воду з колодязя, можна отримати силу, як у легендарного Довбуша.

 

Найлегший маршрут до “Писаної криниці” – зі Славського. З села піднімаємося до “Писаної Криниці” та п’ємо там “чарівну” воду.

 

Дегустація

Продегустувати страви карпатської кухні та відпочити можна у  Міні-готелі Колиба “Високий Верх” (Захар Беркут) поблизу криниці (450 м). 

Фірмові страви закладу: “Гуцульська пательня”, банош, макітра мандебурників, підбивані лопатки по-закарпатськи з курячими кнелями.

Середній чек на 1 персону: 250 грн.

Оберіть наступну локацію маршруту Львівська область 2 - Гора Ільза


Про проект

Find & Follow - це туристичний проект телеком-оператора Vodafone Україна. Основною метою є підтримка розвитку внутрішнього туризму, місцевих громад, малого бізнесу та створення цифрової інфраструктури для подорожей Україною. Інноваційні пішохідні QR-маршрути є у Києві, Львові, Чернівцях, Полтаві, Черкасах, Ужгороді та Херсоні. Маршрути складаються з табличок з QR-кодами, які розміщені біля культурних та історичних пам'яток, та стрілок, що вказують шлях. Зчитавши код на табличці турист отримує всю необхідну інформацію про місце, біля якого знаходиться. До мандрівок країною ми додаємо напрямок Village Tours. Це маршрути вихідного дня українськими селами, де безпечно, малолюдно, неймовірно цікаво та красиво.

×
×
Шукай маршрути в інших містах
Дивись маршрут на карті
Дізнавайся про локацію
Дізнавайся більше фактів
Уточнюй маршрут
Обирай іншу локацію
Виникли питання? Напиши нам!